Kategorie Stroje na výrobu ledu | GASTROMANIA.CZ zahrnuje širokou nabídku profesionálních strojů, zařízení a příslušenství na výrobu ledu na diskotéky, bary, hotely a kavárny.

číst dál >

Stroje na výrobu ledu

Od roku 1855, kdy Skot James Harrison zkonstruoval první výrobník ledu, se led v některé ze svých podob (kostky, šupinky, drť, tříšť) usadil natrvalo v gastronomii, zejména přípravě nápojů. V dnešní době tedy patří k modernímu gastro vybavení: nejrůznější pomůcky pro práci s ledem, nádoby na jeho uchovávání a servírování na stole zákazníků gastronomických zařízení.

Výrobníky ledové drtě a tříště

V moderní gastronomii dnes ledovou tříšt vyrábí celonerezové výrobníky ledu s minimální nutností obsluhy a údržby. Ledovače mohou být chlazené vodou nebo vzduchem a produkují led v požadované formě, ať už ledové drtě, šupinkový nebo kostkový led. Podle varianty existují výrobníky bez zásobníku ledu a se zabudovaným zásobníkem na led.

Výrobníky ledových kostek

Výrobníky ledových kostek jsou zvláštní kategorií ve výrobě ledu pro míchané a alkoholické nápoje. Velké a přesné kousky ledu se vyrábějí nejčastěji nástřikem do vychlazených formiček a forem na led a tyto celonerezové výrobníky opět umožňují chlazení buď vzduchem nebo vodou. Výrobníky ledových kostek však mohou být i výrazně menší a úspornější – nabízí se stolní varianty bez trvalého připojení vody, v konstrukci opláštěné odolným plastem. Tyto malé stolní výrobníky ledu však nejsou určeny pro profesionální gastro provoz ale spíše pro domácnost.

Nádoby na led

V okamžiku, kdy máme led vyrobený, ať už ve formě kostek nebo tříště, potřebujeme jeho krátkodobé uskladnění ve spolehlivě izolované nádobě pro jeho servírování na stůl zákazníka, nebo pro rychlé použití za barovým pultem. Nabízíme řadu velikostí a tvarů izolačních nádob na led z nerezu i plastu. V provedení máme také mlýnky na led, které slouží k jeho rozemletí na menší kusy vhodnější k servírování. V nabídce můžete vybírat mezi ručními nebo elektrickými drtiči ledu.

Nádoby na zmrzlinu

V nabídce Gastromania.CZ naleznete i nerezové nádoby určené pro výrobu, zmrazení a prodej kopečkové zmrzliny pro kavárny, restaurace a jiné provozy. Vyrobené ve standardních velikostech usnadňují manipulaci a uložení v lednici i chladícím pultu. V nabídce naleznete také přesně doléhající průhledná víka.