Všechny kategorie v sekci Barové mixéry, blendery

Barmanský blender je zařízení, které umožní rychlou přípravu potřebných ingrediencí pro alkoholické i nealkoholické nápoje, a proto se osvědčí v různých typech gastronomických zařízení - barech, hospodách nebo koktejlbarech. Takový blender je vybaven nádobou o různé kapacitě - v našem obchodě jsou k dispozici produkty s kapacitou od 1,25 do dokonce 5 litrů. Nabízíme také náhradní díly pro mixéry s nádobou - zejména náhradní nádoby, ale také příslušenství jako jsou myčky na mixéry nebo tampers (přítlačné kolíky). Určitě se zde podaří najít vhodné vybavení pro jakékoliv zařízení!

číst dál >

V čem se barové mixéry liší?

Barové mixéry s nádobou existují v mnoha různých verzích, proto je dobré vědět, podle čeho vybírat ten nejlepší stroj. Na co se tedy zaměřit při výběru barového mixéru?

Kapacita nádoby 

Hned na první pohled je zřejmé, že barové mixéry se liší kapacitou nádoby. Ta může být od 1,25 l u malých zařízení až po 5 l u velkých mixérů s nádobou. To, jaká kapacita nádoby bude vhodná, závisí především na velikosti zařízení a poptávce po mixovaných produktech. Pro zařízení, která servírují velké množství mléčných milkshaků každý den, bude dobrým řešením barmanský blender s nádobou, která pojme i několik litrů produktů. Pokud se v baru však podává jen několik nápojů obsahujících mixované ovoce, lepší volbou bude menší mixér s kapacitou kolem 2 litrů. Je dobré si uvědomit, že s kapacitou nádoby souvisí i velikost vybraného mixéru - není tedy potřeba vybavovat malý bar, kde je omezený prostor pro zařízení, velkým mixérem.

Výkon zařízení 

Při výběru barového mixéru je důležité věnovat pozornost také jeho výkonu. Ten může být od 0,5 do 2,2 kW. Čím vyšší výkon mixéru, tím rychleji se může roztočit nůž uvnitř nádoby. Z tohoto důvodu je vhodné volit vysokovýkonný blender, pokud mají sloužit především k rozmixování ovoce - zařízení, které se roztočí až na 39 000 otáček za minutu, dokáže rozmixovat i velmi tvrdé produkty. Pokud má však nový mixér sloužit hlavně k míchání několika ingrediencí nebo přípravě omáček, není nutné pořizovat zařízení s vysokým výkonem.

Způsob ovládání 

Blendery mohou mít velmi jednoduchý způsob spuštění pomocí jediného přepínače. V některých modelech však najdeme i jednoduchý potenciometr s regulací otáček - díky němu lze přizpůsobit režim práce zařízení. Pokročilejší mixéry jsou vybaveny programátorem s displejem, cyklickým počítačem a otáčkoměrem. Tím lze přesně přizpůsobit způsob fungování mixéru svým preferencím. Některá nabízená zařízení mají také přednastavené programy, což výrazně urychlí start mixování.

Barové blendery s pokročilým ovládáním lze doporučit zejména barmanům, kteří rádi experimentují s připravovanými nápoji. V případě sporadického míchání však můžete zvolit jednoduché zařízení s jediným spínačem.

Další funkce 

Výrobci mixérů s nádobou používají v jejich produktech stále novější technologie, které usnadňují práci barmanům a dělají zážitky návštěvníků ještě lepšími. Zvlášť se usvědčují dodatečné kryty pro mixéry, které byly zavedeny například společností Hamilton Beach. Tyto kryty mají tlumící vlastnosti, čímž se výrazně snižuje hluk způsobený prací zařízení. To má pozitivní vliv jak na zaměstnance používající zařízení, tak na zákazníky, kteří se mohou věnovat klidnější konverzaci. Při mixování se v mixérech také využívají technologie, které zlepšují cirkulaci vznikajících vírů uvnitř nádoby, což znamená, že celý obsah nádoby bude v pohybu během míchání.

Vhodný mixér s nádobou pro každý provoz 

Barový mixér se skvěle osvědčí v každém gastronomickém zařízení podávajícím nápoje. Je však důležité vybírat toto vybavení vhodně podle potřeb baru nebo restaurace - zohlednit jeho kapacitu, výkon a způsob ovládání. U elegantních zařízení bude také důležitou roli hrát moderní design mixéru. Je také dobré zkontrolovat, zda jsou nože vyrobeny z nejvyšší kvality nerezové oceli. 

V našem obchodě naleznete komplexní, profesionální barové vybavení - nejen mixéry s nádobou, ale také příslušenství k nim, jako jsou myčky, které pomáhají udržovat nádoby čisté. Jiné barové zařízení, jako jsou kávovary, citrusové lisovací stroje nebo odšťavňovače, si také můžete najít v naší nabídce. Pokud máte problémy s výběrem vhodného zařízení, jsme vždy připraveni vám pomoci - poradíme vám, jaká zařízení se nejlépe osvědčí v baru a na které vsadit při provozování větší restaurace.