Kvalitní nerezový nábytek

Nerezový nábytek má uplatnění především v profesionálních gastroprovozech . Proklikejte se nabídkou našeho e–shopu a uvidíte, že zde najdete vše, co potřebujte. Nerezové gastro vybavení navrhujeme a vyrábíme pro všechny typy potravinářských podniků v nejlepších továrnách Evropské unie. Našimi zákazníky jsou restaurace, bary, fast foody, závodní jídelny, nemocnice a školy, masokombináty, mlékárny, cukrárny, pekárny či pizzerie. Gastronomický nábytek naší výroby si našel své zákazníky i v dalších průmyslových odvětvích: vzduchotechnika, čerpací stanice, ale také i v márnicích.

číst dál >

Gastronomický nábytek vyrobený z nejkvalitnější nerezové oceli

Nerezová ocel je obvykle slitina železa a chromu, která obsahuje minimálně 10,5% chromu a další vhodné prvky, jež vymezují její specifické vlastnosti. Existuje pět kategorií nerezové oceli

 • Austenitická korozivzdorná ocel
 • Feritická korozivzdorná ocel
 • Martenzitická nerezová ocel
 • Duplexní nerezová ocel
 • Precipitačně vytvrzená nerezová ocel

Při výrobě nerez nábytku používáme řadu osvědčených kvalitních ocelí (dle vašeho přání můžeme použít ale jakoukoli vhodnou ocel). U každého typu nerez oceli využíváme její unikátní specifické vlastnosti, které jsou nejvhodnější pro daný typ výrobku:

 • Nerezová ocel EN 1.4616 (J4) patří k nejoblíbenějším materiálům v oblasti potravinářského průmyslu. J4 spadá do série nerezové oceli 200, která vedle 1% niklu obsahuje i dusík. Jelikož je dusík 16x krát účinnější nežli chróm, je obsažen v množství 0,15%, má v důsledku na vlastnosti nerezové oceli velký vliv. Nerezová ocel J4 je velmi odolná proti korozi.
 • Austenitická korozivzdorná ocel s označením EN 1.4301 (AISI 304) obsahuje méně než 0,1% uhlíku, 16–22% chrómu, 8–40% niklu, 0,5% molybdenu, ale také dusík, titan, niob, měď či křemík. Předností této oceli je velmi dobrá odolnost proti korozi, solným roztokům a živočišným produktům.
 • Feritická nerezová ocel s označením EN 1.4509 (AISI 441), jež obsahuje minimálně 12% chromu, téměř žádný uhlík a zásadně žádný nikl. Má nadprůměrnou pevnost a vysokou teplotní odolnost, až do 850 °C.

Gastro nerezový nábytek – sortiment

Gastro stoly z kvalitní nerez oceli

Nerezové pracovní a mycí stoly jsou základem každého potravinářského provozu. V naší nabídce najdete nerezové stoly všech rozměrů. Liší se jak provedením, tak i účelem. Jedno však mají společné. Kvalitní použité nerezové materiály, které odpovídají všem příslušným normám. Na desky stolů používáme nerez, která je velmi odolná proti kyselinám. Stoly vyrábíme dvou, tří i čtyřdveřové, kdy dvířka lze nahradit zásuvkovými sety. V pracovní desce můžete mít i integrované dřezy, včetně otvoru na odpad. V nabídce Gastromania.CZ najdete nejen běžné stoly s policemi, stoly s průchozími policemi, stoly s posuvnými i křídlovými dveřmi, ale také speciální chladící stoly či stoly vyhřívané. Využití od gastronomie přes zdravotnictví až k průmyslu a skvělé jsou také pro dílny a umělecké ateliéry. Obvyklá výška stolů je 850 mm.

Nerezové skříně z oceli se svařovanou konstrukci

V nabídce nerezového nábytku máme i nerezové skříně a skříňky pro jakékoli využití v provedení závěsné, průchozí i univerzální. Zde si můžete vybrat ze stovky variant, včetně možnosti instalace zámku. Máme pro vás připraveny skříně dvojité i jednoduché, uzavřené či polouzavřené, ale také skříně s posuvnými nebo křídlovými dveřmi. Všechny skříně nabízíme jak s uzavřenými, tak i průchozími policemi. Výška skříní bývá obvykle 1800 mm nebo 2000 mm. Hloubka 400 až 700 mm. Šířka a celkový půdorys pak opět záleží jen a jen na vašich potřebách a požadavcích. V e–sklepě Gastromania.CZ najdete i malé závěsné skříňky. Dále skříně úklidové, vyhřívané a skříně opatřené nástřikem.

Nerezové skladové regály

Vyhledávanou položkou našeho e–shopu jsou i nerezové regály do kuchyňě a skladu různých nosností, velikostí s volitelným počtem polic. Vyrábíme je s jakékoli množství polic a výškou 1800 mm nebo 2000 mm. I zde je na vás jak velký půdorys regálů budete potřebovat. Od jednoduchých skladových regálů až po regály rohové a regály tvaru L. Modulární systém řady z nich nabízí možnost osazení různými typy polic a kombinování materiálů dle potřeby a použití. Standardně dodáváme šířku polic od 500 mm do 1300 mm. Hloubka polic bývá 200 mm až 700 mm.

Nástavby a nerezové závěsné police v atypických rozměrech

Jednopatrové i dvoupatrové nástavby na stůl s ohřevem jsou vyrobeny ve všech dostupných variantách oceli. Slouží k ohřevu a uchování teploty na ně uložených potravin. Jsou opatřeny keramickým infrazářičem s vypínačem. Nástavby se pohybují v šíři od 800 mm do 1900 mm s hloubkou police 300 mm nebo 400 mm. Výška nástavby je obvykle 400 mm až 700 mm. Nástavby na stůl dodáváme standardně i bez ohřevu, ale vyrobíme i jakýkoli atypický rozměr. Součástí každého gastronomického provozu jsou i praktické nerezové police. V Gastromania.CZ najdete jednopatrové, dvojpatrové i třípatrové závěsné police všech rozměrů, ale i nástěnné police, talířové odkapávače, police na přísady či police na koření.

Nerezové mycí vany a umyvadla

Velkokapacitní dřezy najdou své uplatnění všude, kde je požadována zvýšená odolnost: v jídelnách, restauracích i masokombinátech. Nerezové mycí vany, nebo chcete–li velkokapacitní dřezy, mají jednu nebo dvě komory a jsou vyrobeny ve všech dostupných variantách oceli. I zde si můžete vybrat ze všech možných velikostí. Standardní rozměry se pohybují od 700 mm do 1600 mm šířky, obvykle v hloubce 600 mm nebo 700 cm. Výška van, stejně tak jako u stolů, je standardně 850 mm, hloubka dřezu pak 300 mm nebo 400 mm. Mycí vany mají objem až 240 litrů a vybírat můžete z půlkulatých i obdélníkových.Do vany je možné na vaše přání nainstalovat i drtič odpadu. Nohy vany jsou ukotveny pomocí šroubů. Vaši novou mycí vanu vám vyrobíme i s atypickými rozměry, přesně podle vašich požadavků. V nabídce Gastromania.CZ najdete také kvalitní nerez vozíky s dřezem na čtyřech kolečkách o objemu 100 litrů, 150 litrů nebo 240 litrů či vestavěná nerez umyvadla, nerezové kombinované výlevky s baterií, dřezy s kolenovým ovládáním nebo opláštěným dřezem. Zkrátka vše, na co si vzpomenete.

Umyvadla nebo dřezy se od mycích van odlišují v prvé řadě menším objemem a složitějšími tvary výlisků. Primárně se dají rozdělit na umyvadla závěsná a volně stojící. Existují standardní rozměry umyvadel:

 • 400 × 400 × 250 mm
 • 500 × 500 × 250 mm
 • 400 × 500 × 250 mm
 • 500 × 600 × 250 mm.

Digestoř odvede spolehlivě veškerý zápach

Vynikající digestoře pro profesionální využití v gastronomii zaručující snadnou údržbu a dosažení maximální čistoty provozu. Centrální rekupirační skříňové, nástěnné nebo závěsné nerezové digestoře jsou vyrobeny ve všech dostupných variantách oceli. Mají odkapový žlábek s výpustným ventilem a při větší délce než 2900 mm jsou digestoře rozděleny na segmenty. Tukové filtry a osvětlení vám dodáme na přání. Standardně máme v nabídce více než tisíc rozměrů digestoří – trapézové, šikmé i skříňové, dle umístění centrální i přístěnné. Maximální délka a šířka je 2900 mm, výška 450 mm. Digestoře pro vás vyrobíme i s atypickými rozměry.

Nerezové gastro vozíky pro hygienický transport potravin

Nerezové kombi chladící a regenerační vozíky či transportní vozíky pro udržování potravin v teplém stavu s možností regulace teploty od 30 °C do 120 °C nabízejí svým uživatelům jednoznačně vysoký komfort. Vozíky mají vynikající provedení a skvělé vlastnosti, které během provozu oceníte. Mají i udržovací komory, které umí uchovat jídlo díky zařízení “Clima chef” při správné teplotě, a bez nepříjemných kapek na talíři, po dlouhé hodiny. Pokrmy si tak zachovají chuť i vizuální vzhled, jako by byly právě teď připraveny. Praktický je i banketový vozík s jednoduchými i dvojitými magnetickými dveřmi, které nepřimrzají, a nehlučným provozem. Zařízení má vzduchem chlazený ekologický agregát.

V nabídce Gastromania.CZ naleznete i řadu servírovacích vozíků a vozíky na ukládání táců, včetně plošinových vozíků s otočnými i stacionárními koly. U našich zákazníků jsou velmi oblíbené i vozíky na nejrůznější typy a velikosti gastronádobí. Samozřejmě jsme nezapomněli i na vozíky na odpadkové koše či zásobníky na příbory a tácy nebo přídavné zásobníky na servírovací vozíky. V nabídce jsou taky podstavce pod hrnce i konventomaty různých výšek s plochou až 1 × 1 m. Velmi pevné, odolné a stabilní.

Vyrábíme nábytek z nerezové oceli různých cenových kategorií

Výslednou cenu produktu lze výrazně ovlivnit užitou tloušťkou materiálu a složitostí výrobních technologií. Z hlediska úspory lze produkt rozdělit do čtyř kategorií:

 • Nábytek ECO: Má nohy z uzavřených profilů 30 × 30 mm. Pracovní deska stolu je vyrobená z plechu šíře 1,0 mm. Pracovní deska stolu se dřezem a pracovní deska mycích komor z plechu šíře 1,2 mm. Celková tloušťka stolu je 40 mm a zadní lem má rovněž 40 mm.
 • Nábytek STANDARD: Má nohy z uzavřených profilů 40 × 40 mm. Pracovní deska stolu je vyrobená z plechu šíře 1,0 mm, Pracovní deska stolu se dřezem a pracovní deska mycích komor z plechu šíře 1,5 mm. Celková tloušťka stolu je 40 mm a zadní lem má rovněž 40 mm.
 • Nábytek PROFI: Má nohy z uzavřených profilů 40 × 40 mm. Pracovní deska stolu je vyrobena z plechu šíře 1,25 mm. Pracovní deska stolu se dřezem a pracovní deska mycích komor z plechu šíře 1,5–2 mm. Celková tloušťka stolu je 50 mm a zadní lem měří 100 mm. Stůl i lem mají zaoblené hrany.
 • Nábytek HYGIENA: Má nohy s kulatými profily. Pracovní deska stolu je vyrobena z plechu šíře 1,25 mm. Pracovní deska stolu se dřezem a pracovní deska mycích komor z plechu šíře 1,5 – 2 mm. Celková tloušťka stolu je 50 mm a zadní lem měří 100 mm. Stůl i lem mají zaoblené hrany a zaoblené jsou rovněž vnitřní hrany skříní a všechny úchyty.

Certifikáty a hygenické normy v potravinářském průmyslu

Standardní nábytek zahrnuje produkty, které byly navrženy tak, aby umožnily dosažení nejvyšší úrovně hygieny potřebné pro přípravu potravin. Konstrukce zařízení zaručuje vysokou kvalitu a funkčnost a veškeré nerezové výrobky lze udržovat čisté s minimálním úsilím v souladu s pravidlem „čisté, pakliže se snadno čistí”. Z tohoto důvodu jsme použili speciální konstrukci nábytku bez štěrbin a ostrých hran, s jemnými křivkami a zaoblenými rohy, aby bylo možné eliminovat místa vzniku a usazování nečistot a tvorbu kultur nežádoucích mikroorganismů. Samozřejmostí je nutnost udržovat čistotu práce v souladu s platnými hygienickými předpisy a čištění nerezového i gastronomického nábytku provádět výrobcem doporučeným způsobem s využitím odpovídajících mycích prostředků.

Naši kvalita a certifikace

Všechny výrobky nabízené v katalogu jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli podle AISI 304 nebo dalších certifikovaných Stainless ocelí v souladu s požadavky stanovenými v pohostinství a vyhovují podmínkám institucí jmenovaných a pověřených kontrolou hygienických a epidemiologických podmínek v hromadných stravovacích zařízeních. Výrobky mají potřebné certifikáty, včetně:

 • Certifikát Národního institutu pro hygienu Schvaluje výrobky vhodné pro obchodování a styk s potravinami
 • ISO 9001: 2008 Vysoká kvalita našich výrobků je zajištěna systémem řízení jakosti, který byl v provozu firmy zaveden, funguje již několik let a je potvrzen certifikátem
 • Germanischer Lloyd Certification GmbH zahrnuje design, vývojové práce, výrobu, montáž a servis.

Naše výrobky mají trvalé značení, což potvrzuje jejich pravost a původ.

Standardy a technické specifikace DORA METAL

 • Tvar stolu: Standardní model DM se vyznačuje plochou pracovní deskou s hladkým povrchem, která se snadno udržuje v čistotě a je vysoce odolná proti vzájemnému opotřebení. Ploché pracovní desky jsou vyrobeny z nerezového plechu šířky 0,8 mm nebo 1,0 mm a opatřeny dalším izolačním materiálem, který snižuje vibrace a je odolný proti vlhkosti. Stolové desky se dřezy jsou vyráběny z 1,5 mm tlustého nerezového plechu a jejich náležitá tuhost je zajištěna systémem výztuh.
 • Modely DM–S: jsou vybaveny vysokou zadní lištou a mírně zaoblenou přední hranou s okapovou drážkou pro odvod kapaliny. Ploché desky, jsou vyrobeny z 1,25 mm tlustých plechů s přídavným izolačním materiálem, který snižuje vibrace a je odolný proti vlhkosti. Stolové desky se dřezy jsou vyráběny z 1,5 mm nebo 2,00 mm silného plechu a jejich správné tuhosti a odolnosti proti nárazům je dosaženo systémem výztuh.
 • Tvar a povrchová úprava dveří a zásuvek klik: Jak DM tak i DM–S modely jsou vybaveny ergonomicky tvarovanou rukojetí z nerezové oceli. Rukojeti jsou umístěny na vnějším povrchu podél výšky dveří nebo délky zásuvek.

Běžné konstrukční řešení pro technickou normalizaci DM a DM–S:

 • Všechny výrobky jsou vyrobeny z certifikované a vysoce kvalitní nerezové oceli podle AISI 304 a dalších certifikovaných ocelí. Pracovní desky s dřezy jsou profilovány s drážkou o průměru 10 mm, která zabraňuje odkapávání vody mimo obrys desky stolu.
 • Všechny vnitřní okraje dřezu v místech vrtů jsou zaoblené, což zabraňuje hromadění nečistot a usnadňuje udržování v čistoty.
 • Také dna jsou profilována tak, aby bylo zajištěno úplné vypuštění vody.
 • V závislosti na modelu skříně jsou tyto vybaveny výklopnými dvířky typu křídlo nebo posuvnými dveřmi.
 • Skříně se zásuvkami jsou vybaveny válci běžců, které mohou nést náklady o hmotnosti až 40 kg a rozměry zásuvek jsou navrženy tak, aby umožnily uspořádání kontejnerů GN 1/1 nebo 2/3.
 • Svařovaná konstrukce i navržená stavba zaručuje tuhost a odolnost vůči svislému zatížení minimálně 2000 N a bočnímu zatížení nejméně 1000 N.
 • Nastavitelné nohy jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu, který je odolný vůči poškrábání a chemikáliím a snadno se čistí a udržují v čistotě. Umožňují výškové nastavení v rozmezí 25 ÷ –10 mm.
 • Mobilní produkty jsou vybaveny vlastním nastavením koleček s pružným běhounem vyrobeným z odolné gumy. Produkty jsou standardně vybaveny dvěma kolečky se zámkem.
 • Všechny produkty jsou opatřeny uzemňovacím kolíkem, který umožňuje připojit kabel vyrovnávající elektrický náboj, které se může hromadit na pracovní desce.

Kvalitní nerezový nábytek na míru si můžete objednat na stránkách www.gastromania.cz. Zde získáte také všechny potřebné informace, které vám usnadní výběr. Uvidíte, že budete spokojeni.

Kategorie Nerezový nábytek pro gastronomii – výroba na míru | Gastromania.cz poskytuje široký výběr nerezového nábytku pro gastronomii, potravinářský průmysl a hotely. Vyrábíme na míru podle potřeb zákazníka z jakéhokoli druhu nerezové oceli a v jakékoli konfiguraci. Navrhujeme, vybavujeme a servisujeme restaurace, hotely, jídelny, školy, školky, cukrárny,řeznictví a masny veškerým gastronomickým a jiným potřebným příslušenstvím.

Prvotřídní nábytek z nerezové oceli pro gastro

Nerezový nábytek je jedním z nejčastěji volených výrobků pro profesionální gastronomická zařízení, hotely a potravinářské závody. To ale vůbec překvapivé není! Je to proto, že nerezová ocel je jedinečný materiál, který má mnoho výhod a širokou paletu využitelnosti. Především, nerezová ocel má antikorozní vlastnosti. To znamená, že je odolná vůči škodlivým vlivům vnějších faktorů jako například: voda, vlhkost, nízké nebo vysoké teploty. Nerezová ocel je neobvykle odolná a pevná, a to díky své chromové povrchové úpravě. Je to ideální materiál všude tam, kde je třeba zachovat velmi hygienické prostředí. Další výhodou je vysoká odolnost vůči mechanické zátěži. Nábytek je nenáročný na údržbu, neničí se a zaručeně poslouží mnoho let!

Nerezový dřez – který produkt je ta správná volba?

Zvláštní pozornost si zaslouží dřezy z nerezové oceli, které jsou k dispozici v mnoha různých velikostech a variantách. Na trhu existují dva hlavní typy nerezových dřezů – vestavné a ty, které nejsou vestavné. Výrobky jsou k dispozici také v závěsném a samostatně stojícím provedení. Nerezové dřezy jsou základním vybavením každé gastronomické provozovny, ať už je velká nebo malá. Lze je využívat na různé činnosti – jsou ideální na oplach rukou, mytí nádobí anebo na oplachování ovoce, zeleniny a dalších potravin. Jak jsme již zmiňovali, nerezové dřezy jsou dostupné v mnoha velikostech a variantách, aby si bylo možné vybrat přesně podle Vašich očekávání a potřeb Vašeho gastronomického podniku. Mnohé firmy, jako například gastromania.cz nabízí gastronomický nábytek z nerezové oceli (rovněž nerezové dřezy), který je upraven přesně podle potřeb zákazníka. Díky vysoké kvalitě použitých materiálů a extrémně odolné konstrukci, je nákup nerezového dřezu investicí na celá léta!

Každý výrobce nerezového gastronomického nábytku nabízí širokou škálu vybavení, které splňuje nejvyšší standardy kvality v oboru. Poskytujeme poradenství, navrhujeme a distribuujeme svařované a šroubované výrobky polských firem, jako jsou Stalgast, Dora Metal, Komat, Polgast, Hendi, Rilling, Egaz, Tersa, ale i zahraničních výrobců, jako jsou Blanco nebo ALBA Hořovice.

Profesionální stoly z nerezové oceli

V tomto článku bychom se také chtěli zmínit o velmi výjimečném produktu. Řeč je o stolech z nerezové oceli. Tento nábytek je tak funkční, že jej lze použít skutečně všude – v restauracích, barech, kavárnách, v cateringových firmách, hotelech, nemocnicích, stejně tak i ve školních jídelnách nebo bistrech. Nerezové stoly, stejně jako dříve zmíněné nerezové dřezy, lze přizpůsobit Vašim potřebám a velikosti kuchyně, pokud zvolíte variantu „na míru“. Nerezové stoly jsou dostupné v mnoha různých variantách, například: s nástěnnou policí, s jednokomorovou vanou, ​​s jedním dřezem, s policemi a mnohé další varianty. Dva nejoblíbenější typy nerezových stolů jsou přístěnné a pro ostrůvky. Stejně jako veškerý nábytek z nerezové oceli jsou i gastronomické stoly extrémně odolné a pevné. Jsou neobvykle odolné vůči škodlivým vlivům vnějších faktorů a mechanickému poškození – otřesy nebo nárazy. Pokud se rozhodnete investovat do nerezového nábytku a vyberete si typ, který bude přesně odpovídat Vašim požadavkům, pak lze zaručit, že budete opravdu spokojeni!