Všechny kategorie v sekci Vyhřívané a chladící prodejní vitríny

Chladící vitríny

V naší nabídce najdete chladící vitríny pro nejrůznější příležitosti – od samostatně na výšku stojících skleněných skříní přes chladící vitríny sloužící jako nástavec k obslužným pultům, vinotéky, chladící skříňky na sklo, až po chladící vitríny – prodejní pulty, jaké znáte z prodeje kopečkové zmrzliny. Společné mají to, že zajišťují uskladnění a vkusnou prezentaci potravin vyžadujících pro svou delší trvanlivost sníženou teplotu. Všechny chladící vitríny udržují pomocí termostatu stálou sníženou teplotu a svojí konstrukcí umožňují, až na několik případů, dostatečný přehled o obsahu a rychlou manipulaci s potravinami.

číst dál >

Cukrářské chladící vitríny

Pod toto označení spadají samostatně stojící chladící vitríny s na výšku uspořádaným proskleným výstavním prostorem. Chladící vitrína tohoto typu opět musí splňovat důležitá kritéria – stálá snížená teplota, kvalitní osvětlení všech polic, stěny z izolačního dvojskla (u oblých předních částí se používá pouze jedno sklo), které je tvrzené, režim stálé cirkulace vzduchu, který pomáhá udržovat rovnoměrné chlazení, ale také zabraňuje zamlžení skel. Tento typ chladících vitrín umožňuje estetickou prezentaci potravin při pohledu zepředu a z boku a snadný přístup prodavače ze zadní strany posuvnými dvířky. V případě samostatně stojících vysokých chladících vitrín skříňového typu probíhá manipulace s potravinami předními průhlednými dveřmi.

Stolní chladící vitríny

Na podobném principu, jako chladící vitríny pro cukrárny, fungují chladící vitríny sloužící jako nástavec na obslužný stůl. Zkosená přední stěna umožňuje lepší přehled nad prezentovaným zbožím, nucená cirkulace vzduchu udržuje rovnoměrnou teplotu a brání mlžení skel. Některé typy využívají teplý vzduch z agregátu k ofukování čelního a bočního skla jako další ochranu před kondenzací vlhkosti.

Chladící vitríny – vinotéky

Kromě obligátního chlazení vín slouží prosklené chladící skříně ke skladování a prodeji všech nápojů v lahvích, nebo v některých případech k chlazení skla za barem. Kovové tělo chladící vitríny může být kromě nerezu i z lakované oceli, jako izolace se používá vrstva polyuretanové pěny. Přední dveře chladící vitríny jsou z izolačního dvojskla, chlazení a udržování konstantní teploty je opět zajištěno nucenou cirkulací.

Chladící vitríny – prodejní pulty

Mezi chladící vitríny patří i rozměrné chladící prodejní pulty s horizontálně uspořádaným chlazeným výstavním prostorem a velkoformátovým předním sklem. Tyto chladící vitríny najdete opět nejčastěji v cukrárnách a prodejnách zmrzliny jako nejpraktičtější chladící zařízení pro prezentaci a prodej. Velká vnitřní osvětlená plocha umožňuje estetickou prezentaci potravin při pohledu shora a celkové prostorové dispozice potom přístup většího počtu lidí k přednímu sklu a obsluhu přes horní okraj vitríny. Na rozdíl od předchozích chladících vitrín jsou tyto pulty většinou směrem k obsluze trvale otevřené a chlazení neprobíhá proudícím vzduchem, ale staticky. Vysoké nároky se kladou na celkové estetické zpracování, barevnost a design.