Odsávací zákryty pro velkokuchyně

V naší nabídce najdete nerezové digestoře navrhované pro profesionální gastronomická zařízení. Naše digestoře předních světových výrobců obstojí v těžkém celodenním provozu a jejich účinnost Vás příjemně překvapí. Digestoře odvedou z vaší kuchyně spolehlivě veškeré zápachy. Vynikající digestoře neboli kuchyňský odsavač par pro profesionální využití v gastronomii zaručují snadnou údržbu a dosažení maximální čistoty provozu. V naši nabídce naleznete digestoře centrální, a také nástěnné digestoře v různých tvarových i velikostních provedeních.

číst dál >

V nabídce máme digestoře trapézové, digestoře šikmé i digestoře obdélníkové nebo chcete–li skříňové. Standardně je v nabídce více než tisíc rozměrů digestoří. Maximální délka a šířka je 2900 mm, výška 450 mm, a při větší délce než 2900 mm jsou digestoře rozděleny na segmenty. Digestoře můžou být vyrobeny ve všech dostupných variantách kvalitní nerezové oceli. V nábidce máme taky nutné příslušenství: tukové filtry a osvětlení, které vám dodáme na přání. Osvětlení může být libovolné: používáme osvětlení LED, halogenové žárovky a zářivky. Vypínače a přepínače montujeme na digestoři nebo na stěně. Digestoře s tukovými filtry jsou určené nad zařízení, které generují jakýkoliv tuk jako pánve, plechy na grilování, konvektomaty a pece. Digestoře bez filtrů tuku můžeme nainstalovat například nad myčkou. V digestořích můžeme vyrobit připojovací hrdla o jakékoli velikosti. Vývod digestoře můžeme umístit na hornií nebo boční stěně. Odsavače par neboli digestoře můžeme vyrobit i se zabudovaným ventilátorem, ale toto řešení nedoporučujeme. Ventilátor zabudovaný uvnitř digestoře vlivem zvýšení vibrací může vyvolávat zbytečný hluk v kuchyni. Profesionální ventilátor by měl být umístěný mimo prostory hlavní kuchyně, a jeho výkon by měla navrhnout firma specializující se na vzduchotechniku.

Existují čtyři základní typy digestoří:

Odsavače par, odsávací zařízení

– určené jenom pro odsávání

Indukční digestoře

– jsou více efektivní, protože odsávaný vzduch je nejprve ochlazen čímž zmenší svůj objem, tím pádem digestoř dokáže odsát více vzduchu

Rekupirační (kompenzační) digestoře

– umožňují recirkulace vzduchu v místnosti tedy nahrazují odsátý vzduch vháněním do místnosti vzduchu čerstvého.

Rekupirační – indukční digestoře

– kombinují vlastností předešlých dvou typů digestoří, ochlazují a zmenšují obsah odsávaného vzduchu a zároveň nahrazují odsátý vzduch novým čerstvým.

Profesionální nerezové digestoře do gastro zařízení

Podmínkám profesionální kuchyně se podřizuje nejen konstrukce digestoře, ale i samotný proces instalace, který vyžaduje projektovou dokumentaci a schválení příslušnými orgány.

Instalace digestoře a údržba

Instalaci digestoře provádí vždy specializovaný technik, stavební firma, nebo firma zabývající se vzduchotechnikou. Základem je vždy projekt a technická dokumentace, důležité je vzhledem k vysoké účinnosti posouzení podle bezpečnostních, zdravotních a protipožárních norem. Naše digestoře jsou přirozeně vyráběny a dodávány tak, aby bylo jejich schvalování na úřadech pouhou formalitou.

Tělo plechového zákrytu digestoře se podle varianty instaluje na stěnu pomocí šroubů a hmoždinek, nebo je v prostoru zavěšeno na řetízcích ze stropu. U nástěnných digestoří přesahujících velikost 1000 mm je nutné kromě montáže na zeď i zajištění řetízkem od stropu.

Důležitým bodem projektu kuchyně je dostatečná plocha a výkon digestoří vzhledem k očekávané zátěži. Plocha digestoře se volí s minimálně 15 cm přesahem na všechny strany od varné plochy. Zvláštní přesah v místě, kde se čekají velké úniky horkého vzduchu a páry (otevření trouby) se zpravidla neprojektuje – digestoř masivní výron páry a horkého vzduchu není schopná okamžitě zachytit. K odsátí vlhkosti rozptýlené v prostoru potom podle výkonu ventilátoru digestoře dochází v následujících okamžicích.

Údržba digestoře spočívá v jejím pravidelném mytí a čištění záchytných kanálků, kam je odváděna sražená vlhkost a mastnota. Mřížky odlučovače mastnoty je možné jednoduše vyjmout a umývat v myčce, tělo plechového zákrytu je doporučováno čistit speciálními prostředky. Případná výměna žárovek v zákrytu digestoře je konstrukčně ulehčena a nevyžaduje specializovaného pracovníka.

Vysoká účinnost digestoří

Na prvním místě je u profesionálních digestoří především výkon. Pokud si vyberete způsob práce “indukční”, můžete očekávat překvapivě vysokou účinnost při odsávání par a horkého vzduchu. Původcem této vysoké účinnosti sání digestoře je jednoduchý fyzikální princip, kdy zchlazením horkého vzduchu dojde k jeho smrštění, a ochlazením vodních par k jejich vysrážení na připravených mřížkách. Objem vzduchu nasávaného digestoří je ochlazením rychle zmenšen, a tím dochází k razantnímu nárůstu savého výkonu zařízení. Zvýšení efektivity jednoduchým fyzikálním principem lze i přes nutnost instalace dvou ventilátorů místo jednoho v klidu označit za šetření na provozních nákladech, takže radost bude mít i Vaše peněženka a životní prostředí.

Profesionální nerezové digestoře – pouze od Gastromania.cz

Kategorie nerezové digestoře od Gastromania.cz seskupuje několik tisíc produktů nezbytných pro správné fungování každé profesionální kuchyně. Bez ohledu na to, zda se jedná o předškolní, školní či podnikovou jídelnu, restauraci, rychlé občerstvení nebo jiné stravovací zařízení, stojí za to zajistit, aby byly digestoře v odpovídající kvalitě. To jim zajistí bezpečné a efektivní používání po dlouhou dobu. Velmi široká nabídka e-shopu pro profesionální gastronomii Gastromania.cz Vám umožňuje vybrat průmyslové digestoře a gastronomické digestoře, které nejlépe vyhovují požadavkům dané kuchyně, se specifickými parametry a potřebami.

Gastronomické nerezové digestoře – široká nabídka

Internetový obchod s profesionálním kuchyňským vybavením Gastromania.cz Vám nabízí gastronomické digestoře a průmyslové digestoře s velmi odlišnými parametry, typy a provozními režimy. Najdete zde profesionální nástěnné i centrální digestoře – šikmé, skříňové i trapézové. Můžete si také zvolit provozní režim zařízení – z variant, jako je indukční, kompenzační, kompenzačně– indukční a odtahové. Široká škála dostupných délek a šířek (od 0,5 do 2,4 m) Vám umožňuje vybrat si produkt přizpůsobený konkrétním požadavkům kuchyně. Vysoce kvalitní gastronomické digestoře a průmyslové digestoře si můžete objednat v e-shopu v různých cenových relacích – od zcela základních produktů po výrobky s užitečným doplňkovým vybavením a zajímavými řešeními, která mohou například zvýšit účinnost digestoře. Rovněž připomínáme, že v našem obchodě je k dispozici velké množství gastronomického zboží za velmi atraktivní ceny.

Gastronomické nerezové digestoře – dostupná řešení

Gastronomické digestoře dostupné v e-shopu Gastromania.cz jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, jako je feritická nerezová ocel AISI 445 ve svařovaná a nýtovaná. Typickými prvky jsou odkapávací nádoba na sběr tuku a kapky stékající z tukových filtrů s výpustným ventilem pro vyprázdnění obsahu nádoby. Další vybavení, které můžeme najít, například v případě kompenzačno-indukčních digestoří, jsou foukací konektory a otvory na bočních stěnách, díky nimž je vzduch směřován na stranu umístění a pracovní části digestoře. To mimo jiné umožňuje ochlazovat nasávanou páru vycházející od ohřevných kuchyňských zařízení (sporák atp.), snižuje jeho objem a zvyšuje účinnost digestoře.

Gastronomické digestoře z horní police

Pokud Vám záleží na vysokém komfortu použití a vyšší účinnosti zařízení, vyplatí se vsadit na digestoře pro gastronomii z mírně vyšší police. Pokud máte zájem o pokročilejší digestoře nebo máte neobvyklá očekávání ohledně různých typů nerezových digestoří, jsme Vám k dispozici. Zeptejte se jednoho z našich zaměstnanců na možnost provedení takové realizace, jako je velké množství tohoto typu zařízení pro jednu budovu nebo objednání digestoří s hasicími systémy. Rovněž je třeba si uvědomit, že v případě řešení s délkou přesahující 2,9 m jsou objednaná zařízení (např. profesionální digestoře s indukcí, nástěnné výsuvné digestoře) vyráběna a dodávána po několika částech – poté sestavené na cílovém místě, které si zákazník určí.

Nerezové digestoře vyrobené na míru

S radostí Vám oznamujeme, že různé profesionální digestoře lze na přání zákazníka vyrobit v mnoha zajímavých variantách. Můžete si například zvolit tloušťku plechu (od 0,8 do 2 mm), vybrat tukové filtry všech rozměrů a také nejoptimálnější typ osvětlení – LED, zářivky nebo halogen. Jendou z variant je také elektrická instalace a spínač pro ovládání osvětlení nebo ventilátoru. Ten lze také zabudovat do digestoře, ale toto řešení moc nedoporučujeme. Na přání zákazníka mohou být gastronomické digestoře rovněž vybaveny kulatými, čtvercovými nebo pravoúhlými výpustnými ventily jakékoli velikosti; jejich umístění si také určuje zákazník – na boční nebo zadní stěně digestoře. Nejvýhodnější umístění a rozměry lze vybrat také pro závěsný systém, upevňovací háčky. Především však lze objednat profesionální digestoře na vyžádání z jakéhokoli typu nerezové oceli, například AISI 304, s přesností 1 mm. Za použití uvedených doplňkových možností jsou účtovány další poplatky.

Doplňkové vybavení pro digestoře – nejen lapače tuku

V kategorii Digestoře od Gastromania.cz nabízíme mimo profesionální digestoře také širokou škálu lapačů tuků, které jsou v našem e-shopu velmi oblíbené. Mezi produkty, které si zákazníci Gastromania.cz nejčastěji vybírají, patří například labyrintové filtry – nerezové lapače tuku pro odsávací digestoře, 0,5 m široké a 0,4 nebo 0,5 m dlouhé, což je samozřejmě pouze jedna možnost k dispozici v našem e-shopu s profesionálním kuchyňským vybavením. Je také důležité vědět, že pokud u nás nenajdete takový lapač tuků, který by se ideálně hodil do vestavěné nebo dodatečně vybavené kuchyně, jsme připraveni vyrobit toto nerezové zařízení – stejně jako mnoho dalších – na vyžádání, v souladu se specifikací, rozměry a dalšími informacemi a přáními zákazníka. Při objednávce digestoří je třeba si uvědomit, že standardní základní vybavení tohoto zařízení nezahrnuje lapače tuku, závěsný systém a osvětlení – k dispozici v různých variantách za příplatek.