V místě, kde se podávají alkoholické nápoje a koktejly, nesmí chybět příslušenství, které usnadňuje a urychluje obsluhu zákazníků. Patří mezi ně praktické drtiče, tj. Muddlery na ovoce – specializovaný barmanský nástroj s charakteristickými zoubky. Jsou oblíbeným a nejčastěji používaným nástrojem pro drcení ovoce a jiných přísad pro koktejly a nápoje. Jsou nezbytné pro přípravu takových nápojů, jako je mojito a caipirinha, na bázi třtinového cukru a limetky a mnoha dalších nápojů s přídavkem čerstvého ovoce. Používají se také pro rychlé, ruční drcení ledu na malé kousky, který lze použít pro dekorativní účely.

číst dál >

Barová drtítka a muddlery na led a ovoce 

Profesionální drtiče ovoce nazývané také barmanskými hmoždíři jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů, díky kterým se dokonale vypořádají s nejtvrdšími ingrediencemi. Rozmanitost použitých forem, barev a materiálů zaručuje výběr optimálního modelu – ergonomického a zároveň estetického. Můžeme si vybrat muddlery na ovoce různých tvarů, délek a barev. Elegantní modely vyrobené z moderního plastu ABS a rukojeti z nerezové oceli lze umývat v myčkách nádobí. Drtiče z tvrdého dřeva, které jsou stejně účinné, lze použít k dekoraci baru v rustikálním stylu. Na diskotékách, v klubech pro mládež a hospodách by však poloha barmana měla být zbarvená bláta. V elegantních prostorách, restauracích a hotelech budou barové drtičky na ovoce vyrobené z nerezové oceli pokryté mosazí vynikat nejlépe. 

Drtiče ovoce jsou užitečné doplňky, které nevyžadují velké náklady. Jejich cena se pohybuje mezi 60 a 250 korunami, pokud jde o elegantní muddlery z nerezové oceli. Proto stojí za to investovat do několika muddlerů, které se liší estetikou. Dřevěné modely by se měly mýt ručně, zatímco plastové a ocelové modely lze mýt v myčce na nádobí.