Zásobníky na led jsou užitečné pro mnoho restaurací, barů a cateringových společností. Patří mezi ně: otevřené kbelíky, nádoby na led s víkem a zásobníky k výrobníku ledu. V závislosti na zvoleném typu umožňují dlouhodobé skladování kostek ledu nebo efektní servírování nápojů. Všechny jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a jsou vhodné pro styk s potravinami.

číst dál >

Typy nádoby na led

V naší nabídce jsou k dispozici následující zásobníky na kostky ledu:

  • Kbelíky - tyto nádoby na led jsou primárně určeny k servírování lahví s alkoholem. Lze je také umístit na bar, aby si hosté mohli kostky ledu do nápojů přidávat sami. Kbelíky se vyznačují výrazným designem, takže se mohou stát zajímavým designovým prvkem provozovny. Při hledání vhodného kbelíku na led je důležité zohlednit jeho objem, který se obvykle pohybuje kolem 1 litru, ale k dispozici jsou i menší (0,65 litru) a větší (až 4 litry) modely. Vybírat můžete mezi kbelíky z nerezové oceli nebo plastu - oba materiály budou na stole nebo baru vypadat vkusně. Některé modely se dodávají také s víkem a kleštěmi na servírování ledu.
  • Zásobníky na kostky ledu s víkem - uzavíratelná nádoba na ledové kostky má tepelně izolační vlastnosti, které udržují nízkou teplotu po delší dobu. Z tohoto důvodu se často používá na venkovních akcích, kde může sloužit k servírování alkoholu a také k uchovávání ledu potřebného k přípravě nápojů. I zde je třeba dbát na to, aby vybraná izolovaná nádoba na led nerez měla dostatečnou kapacitu - takové nádoby pojmou 1 až 5 litrů ledu. Je nezbytné se ujistit, že se jedná o termoizolační nádobu na led - pouze takovou, která umožní bezpečné skladování a přepravu kostek ledu bez rizika jejich roztavení. Tento typ nádoby na led je vyroben z nerezové oceli a často je vybaven kleštěmi pro servírování ledu.
  • Zásobníky pro výrobníky ledu - ne všechny výrobníky ledu mají vestavěný zásobník, takže potřebují samostatnou nádobu pro skladování vyrobených produktů. K tomuto účelu se používají speciální zásobníky přizpůsobené konkrétním modelům výrobníků ledu. Při výběru takového zásobníku na skladování kostek ledu je nutné se ujistit, že bude vyhovovat vašemu stroji na led. Tuto informaci naleznete v popisu každého zásobníku nebo vám ji poskytne náš vyškolený personál.

Zásobník na led - jak správně vybrat?

U každé z výše uvedených nádob na led je třeba zvážit trochu jiné parametry
Při výběru nádoby na led se vyplatí zkontrolovat, zda jsou součástí nádoby kleště - budou potřeba, pokud si zákazníci budou kostky ledu nanášet sami. Pokud nejsou součástí dodávky, zvažte jejich dokoupení. Při hledání nádoby na přepravu a skladování ledu je důležité se ujistit, že se jedná o termoizolační nádobu na led - může se stát, že navzdory víku a velkým rozměrům není konkrétní nádoba vhodná pro dlouhodobé skladování ledu. Pokud jde o nádobu na led pro výrobník, klíčovou roli zde bude hrát její kompatibilita s vaším modelem výrobníku ledu. Abyste si byli jisti, že vámi vybraný zásobník bude vhodný, doporučujeme nás před nákupem kontaktovat.

Profesionální vybavení pro výrobu, skladování a podávání ledu

V našem obchodě máte k dispozici kompletní sortiment vybavení pro výrobu ledu. To vše najdete v kategorii Výroba ledu. Nabízíme profesionální zařízení na výrobu ledu - kostky a naběračky ledu renomovaných značek, jako jsou Hendi a Bremen Ice Makers. Pomocí těchto strojů si mohou velké restaurace nebo bary zajistit nepřetržitý přístup k čerstvému ledu, který je nezbytný pro přípravu koktejlů a podávání jiných studených nápojů. Menší gastronomická zařízení se naopak mohou rozhodnout pro barové vybavení, které zabírá méně místa, jako jsou ruční nebo elektrické drtiče ledu.

Elegantní nerezové nádoby na led budou nejen praktickým způsobem servírování studeného alkoholu, ale také zajímavě ozdobí každý stůl. Vkusně působit mohou také nádoby s víčky - díky modernímu designu a lesklému povrchu vypadají skvěle s moderním i klasickým nádobím. Je třeba vědět, že každá nádoba je obvykle termoizolační nádoba na led, ale na trhu se dá také narazit na takové produkty, jako je chladící nádoba na led vybavená vlastním chladicím systémem nebo chladicími vložkami. Objemné zásobníky na kostky ledu se zase hodí k uskladnění vyrobeného ledu v době, kdy je v podniku méně rušno.