Gastro hrnce nerezové nízké se vyznačují nejen svou neobvyklou výškou, ale také velkým průměrem. Jsou ideální variantou pro dušení různých druhů potravin , např. masa, zeleniny nebo luštěnin. Tyto gastro hrnce budou nepostradatelné v každé kuchyni, kde se vaří způsobem pomalého vaření, které umožňuje získat z pokrmů více chutí a vůní. Při hledání vhodných  hrnců stojí zato věnovat zvláštní pozornost materiálu, ze kterého jsou hrnce nízké gastro vyrobeny. Ne každý hrnec lze totiž použít na všech typech sporáků.

číst dál >

Jak vybrat správný nízký hrnec?

Při pořizování  nízkých hrnců je třeba vzít v úvahu následující skutečnosti:

  1. Materiál hrnce - většina nízkých hrnců dostupných v našem obchodě je vyrobena z nerezové oceli. Jedná se o materiál, který zajišťuje optimální rozložení tepla, aby se jídlo mohlo rovnoměrně připravit. Zabraňuje také ztrátě živin z připravovaného jídla. Dobrou volbou jsou také hrnce nízké, vyrobené z hliníku, který dokonale vodí teplo. V tomto případě ale mějte na paměti, že takové hrnce není vhodné mýt v myčce nádobí.
  2. Velikost hrnce – hrnce nízké jsou ideální na dušení potravin, takže při výběru nového nádobí zvažte, co přesně v něm budete vařit. Pokud to budou ryby nebo zelenina, jako je například chřest, bude nezbytné zvolit široký hrnec, který umožní připravovat produkty v celku. V našem obchodě naleznete nízké hrnce o mnoha různých průměrech - od 10 až po 60 cm, díky čemuž  si každý vybere to, co potřebuje.
  3. Renomovaný výrobce - o kvalitě hrnce svědčí nejen jeho materiál, ze kterého je vyroben, ale také způsob, jakým byl vyroben. Společnosti jako Contacto, Tom-Gast, Stalgast nebo Hendi jsou zárukou toho, že vybrané hrnce nízké byly vyrobeny s důrazem na každý detail. Nádobí od renomovaných výrobců se osvědčí v každé profesionální kuchyni po mnoho let a nezklame, když to nejméně očekáváte.
  4. Pořízení dle typu sporáku – ať už vaříte na indukčním, sklokeramickém nebo elektrickém sporáku, je nutné pořídit nádobí vhodné pro daný typ sporáku. Nejvhodnější variantou budou v tomto případě hrnce nerezové nízké gastro s vícevrstvým sendvičovým dnem.  Tento typ gastro hrnce lze použít na všech typech sporáků, nejen na plynu.
  5. Ergonomie - při výběru nízkého a širokého hrnce se vyplatí brát v úvahu velikost úchytů hrnce. Pokud jsou úchyty gastro hrnce dostatečně velké a pod správným úhlem, usnadní vám manipulaci s plným hrncem a sníží riziko popálení.
  6. Vizuální stránka - ačkoli by měl být nový nízký hrnec především funkční, může se stát i vkusným prvkem interiéru kuchyně. V tomto případě je ideální hrnec měděný, nebo se zlatými úchyty, který vnese do vašeho podniku jedinečnou atmosféru. Nádobí na vaření může plnit dvojí funkci . Může sloužit jak k vaření, tak zároveň k servírování . Hrnec ze smaltované oceli je v tomto případě skvělým kandidátem.

Široké a nízké hrnce - do každé kuchyně

Nízké gastro hrnce, které nabízíme v našem obchodě dodáváme v různých velikostech, takže každá provozovna snadno přizpůsobí nové nádobí své kuchyni. Ať už se jedná o velkou restauraci nebo cateringovou firmu, která připravuje jídlo pro stovky lidí denně, nebo o menší bar, který navštěvuje několik desítek zákazníků. U nás každý klient najde pro svou provozovnu ideální nízké hrnce vyrobené z těch nejkvalitnějších materiálů. V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností ohledně našich produktů nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám poskytneme odborné rady, které vám výběr správného nádobí výrazně usnadní!