Mona Lisa je americká značka čokoládových dekorací, která je součástí firmy Barry Callebaut – renomovaného belgického výrobce čokolády. Sortiment značky zahrnuje čokoládové a marcipánové ozdoby, posypky, tužky a rollsy, šálky (formičky) a korpusy, nástroje pro kreativní činnosti, speciální sezónní řešení a doplňky, stejně jako barevné vzorované folie na transfer, které zajišťují čokoládovým výrobkům zajímavý povrch a chutnou expozici. Historie společnosti začala nápadem na čokoládový pohár ve tvaru tulipánu – zdobený lístky v různých barvách. Inspirací byl sen zakladatele firmy o Leonardu Da Vincim, odtud vzešel i název značky, který je názvem jednoho z nejslavnějších obrazů mistra.

Pod značkou Mona Lisa si nové a přejmenované dekorace zachovávají neměnné receptury a stejné přísady, a tedy všechny fyzické a organoleptické vlastnosti svých současných protějšků. Nový branding má za cíl usnadnit hledání a výběr vašich oblíbených produktů pod jednou značkou, která je věnována pouze a výhradně dekoracím. Kompletní nabídka čokoládových dekorací umožňuje cukrářům a kuchařům vytvářet pralinky, čokolády, dorty, dezerty a pečivo kreativním a personálním způsobem, který ovlivňuje barvu, chuť, strukturu a tvar čokoládových lahůdek. Nabídka dekorací Mona Lisa pravidelně zahrnuje nové tvary a inspirativní řešení a jedinečné detaily potěší zákazníky po celém světě.

Všechny produkty Mona Lisa jsou vyrobeny ze 100% kakaa pocházejícího z udržitelných zdrojů, díky čemuž zasluhují certifikát Cocoa Horizons, udělovaném neziskovou nadací, nad kterou dohlíží švýcarská federální regulační organizace. Cílem nadace je zvýšit příjmy pěstitelů kakaovníků a aktivovat místní komunitu podporou udržitelného zemědělství a zlepšováním podmínek a produktivity. Nadace sleduje aktuální potřeby zemědělských komunit a přiděluje finanční prostředky na činnosti, které stimulují rozvoj udržitelného kakaového zemědělství a mají pozitivní dopad na růst příjmů zemědělců.

Gastromania je další důvěryhodný obchod s produkty značky Mona Lisa. Poskytujeme široký výběr a rychlé provedení každé objednávky.