Potis je německá společnost, která vyrábí, prodává a opravuje grilovací zařízení. Byla založena v roce 1993 a spojuje řeckou kulinářskou tradici a zkušenosti s německou precizností a technologií zpracování. Díky této filozofii, již mnoho let nabízí firma Potis jedny z nejkvalitnějších grilovacích zařízení pro přípravu tradičního kebabu nebo gyrosu na profesionální úrovni. Všechna zařízení jsou vyrobena z nejkvalitnější nerezové oceli a dalších kovů a slitin, odolných vůči korozi. Grilovací zařízení Potis jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození, bezpečné a snadno se ovládají. Vyznačují se velmi dobrou výkonností, vysokou spolehlivostí a bezproblémovým provozem bez ohledu na okolní teplotu. Topná tělesa jsou vyrobena ze sklokeramiky, zařízení jsou také vybaveny ohřívači s bezpečnostním termočlánkem a oblíbené modely jsou vybaveny také spodním motorem a kuželovým převodem jako posuvnou objímkou. Konstrukce všech zařízení zaručuje rovnoměrné tepelné zpracování všech druhů masa, bez ohledu na to, zda se jedná o jehněčí, telecí, drůbeží nebo smíšené maso. Spínač elektromotoru umožňuje otáčení v obou směrech při 1 plné otáčce za minutu.

Kontaktní grily od firmy Potis, jsou vybaveny žebrovanými, vysoce kvalitními litinovými deskami a pohodlnou regulací teploty až do 300 stupňů Celsia. Mají pevné opláštění z nerezové oceli, ergonomické rukojeti, odolné vůči vysokým teplotám, a standardní pracovní plochu o rozměrech 45 × 27 cm. Pod varnou deskou je zásuvka, ve které se shromažďuje přebytečný tuk. Takové řešení umožňuje udržovat gril čistý a připravený a následné čištění není tak časově náročné. Zařízení umožňuje rychlé, oboustranné a přesné tepelné zpracování hamburgerů, uzenin, sendvičů, ryb a zeleniny.

Potis poskytuje širokou škálu vybavení pro bistro bary s kebabem, food trucky a restaurace, kde se podávají pokrmy pocházející z turecké a řecké kuchyně. Široká škála kapacity (od 30 do 120 kg) a rozmanitý výkon umožňují výběr zařízení optimálně přizpůsobeného charakteru a rozměrům každé jednotlivé gastronomické provozovny. Při výběru plynového zařízení je nutné pamatovat, že takový typ zařízení vždy musí být instalován řádně, instalatéry s potřebnou licencí.

Náš obchod má širokou nabídku, která zahrnuje jak elektrické tak plynové grily Potis, kontaktní grily a všemožné, potřebné příslušenství a náhradní díly pro veškeré typy zařízení německého výrobce, vč. kompletního pohonu, talíře pod špíz na gyros, elektrických nožů na gyros a kebab, odkapávacích nádob na tuk, špice na maso pro gyros, úchytů a stojanů na špíz pro gyros, vroubkované čepele pro nůž na gyros či lopatek na gyros. Díky široké a komplexní nabídce je snadné, v případě jakékoliv poruchy, najít a objednat vhodný náhradní díl. Poskytujeme profesionální poradenství a rychlé vyřízení každé objednávky.