Sklenice na víno, karafy

Víno je třeba servírovat velice specifickým způsobem a o ideálním tvaru sklenice na víno má každý sommelier jasno. Aby bylo z čeho vybírat, nabízíme sklenice na víno a karafy v nejrůznějších nejpoužívanějších velikostech a tvarech. Vedle sklenic na víno čirých najdete i barvené, vedle moderních i retro.

číst dál >

Sklenice na víno pro profesionální gastronomii

V sortimentu našeho internetového obchodu Gastromania.cz najdete sklenice na víno té nejvyšší kvality. Nabízíme klasické modely i sklenice originálních tvarů. Celá naše nabídka je určena jak profesionálům – restauracím, hotelům, klubům a dalším stravovacím zařízením, tak i individuálním zákazníkům, kteří hledají originální řešení pro své domácí kuchyně.

Všechny sklenice na víno jsou vyrobeny z trvanlivého a odolného skla, díky čemuž se vyznačují nejen vysokou odolností, ale také univerzálností. Použité sklo je zcela bezpečné a splňuje požadavky nařízení EP č. 1935/2004 týkající se výrobků, které byly schváleny pro styk s potravinami a potravinářskými výrobky.

Sklenice na víno — seznamte se s naší nabídkou!

Proč byste si měli vybrat sklenice na víno ze sortimentu našeho obchodu? Především proto, že od samého počátku existence naší společnosti spolupracujeme s těmi nejlepšími výrobci! Mezi tyto společnosti patří: LIBBEY, HOSTELVIA, BORMIOLI ROCCO, NUDE, STÖLZLE, PASABAHCE, FINE DINE, SCHOTT ZWIESEL, ARCOROC, CHEF&SOMMELIER a mnoho dalších! Díky využití moderních technologií v každé fázi výroby a také materiálů a surovin z nejvyšší řady nám výše uvedení výrobci nabízejí špičkové výrobky, které splňují očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků.

Každý majitel stravovacího zařízení si jistě uvědomuje, že člověk jí očima. Víno podávané v elegantní, ale minimalistické sklenici se jistě stane ozdobou a dekorací stolu – ideální pro všechny druhy setkání a rodinných oslav pořádaných v restauraci, které se slaví s přáteli a rodinou. V naší nabídce najdete jedinečné sklenice na víno – jak klasičtější modely, tak i ty, které potěší množstvím vzorů a neobvyklým designem.

Sklenice na červené víno

Podle toho, jaký typ vína v restauraci podáváme, je důležité zvolit správnou sklenici. Je třeba mít na paměti, že červené víno se vždy podává ve sklenici k tomu určené, a stejné pravidlo platí i pro bílé víno a sekt. Jak vypadají sklenice na červené víno a čím se liší? Především podle kapacity a velikosti. Jsou mnohem hlubší a větší než ty, ve kterých budeme podávat bílé víno. V nabídce na Gastromania.cz najdete sklenice na červené víno o maximálním průměru 212 mm, výšce 1230 mm a objemu až 1 l. Dalším charakteristickým rysem sklenic na červené víno je jejich baňatá miska, která se směrem k vrcholu obvykle zužuje.

Konstrukce sklenice na červené víno byla pečlivě promyšlena. Díky tomu, že průměr nádoby je větší, má nápoj možnost dýchat, což se následně projeví v procesu zodpovědném za uvolňování aroma. Většina sklenic na červené víno je vyrobena z jemného průhledného skla, které umožňuje pozorovat intenzivní barvu alkoholu.

Sklenice na bílé víno

Jak jistě tušíte, sklenice na bílé víno jsou o něco menší než ty, ve kterých podáváme červené víno. Jsou také užší a jejich charakteristickým znakem je štíhlá miska. Sklo je jemné, obvykle průhledné, existují však i modely s charakteristickými ornamenty a zajímavými vzory. Proč by se bílé víno mělo podávat v menší sklenici s malou miskou? Především proto, že bílé víno nepotřebuje tolik vzduchu jako červené. To může mít negativní vliv na chuťový zážitek. Menší objem sklenic také umožňuje udržet správnou teplotu vína, což má vliv na jeho vůni a chuť. Proto je tak důležité, aby se určitý druh vína podával ve sklenici, která je pro něj vhodná. V našem sortimentu najdete sklenice na bílé víno různých objemů.

Velké sklenice na víno v nabídce na Gastromania.cz!

Velké sklenice na červené víno a o něco menší sklenice na bílé víno jsou jen některé z produktů, které jsou k dispozici v našem sortimentu! Již léta se zabýváme profesionálním gastronomickým vybavením a poskytujeme jim jedinečná řešení! Díky spolupráci s nejlepšími výrobci jsme si jisti, že všechny naše spotřebiče, stroje, příslušenství a gastronomické pomůcky jsou té nejvyšší kvality! Pomůžeme Vám vybrat nejlepší řešení pro každé stravovací zařízení a upravíme nabídku podle Vašeho rozpočtu.

Náš internetový obchod je otevřen od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00 hodin a během této doby jsme Vám k dispozici. Těšíme se na Vaše dotazy – pokusíme se rozptýlit Vaše pochybnosti a navrhnout nejlepší řešení. Pokud se Vámi hledaný produkt nenachází v našem sortimentu, kontaktujte prosím přímo náš tým. Přejeme Vám úspěšné nakupování!