Změkčovače vody

Změkčovače vody

V provozech, kde dochází k ohřívání velkých objemů vody, typicky při použití průmyslových myček nádobí, pecích, konvektomatech, výrobnících ledu a kávovarech, jsou nutným zařízením změkčovače vody. Zmíněná zařízení zvaná změkčovače vody fungují na principu iontové výměny, kdy nežádoucí rozpuštěný vápník – původce nepříjemného vodního kamene – nahrazují neškodným sodíkem.


Změkčovače vody – automatické, poloautomatické, ruční


Výměna iontů ve změkčovači vody je proces, kdy voda protéká přes zásobník naplnění iontoměničovou pryskyřicí, která z roztoku “chytá” nežádoucí ionty – například vápník – a vyměňuje je za ionty neškodné, napříkad sodík. Při tom se kapacita pryskyřice vyčerpává a na konci každého funkčního cyklu je nutné změkčovače vody regenerovat solí. Podle toho, do jaké míry je proces iontové výměny a následné regenerace možné nastavit dopředu a zbavit se tak pravidelných kontrol a manuálních úkonů, rozlišujeme změkčovače vody na automatické, poloautomatické a ruční.


Regenerace změkčovače vody probíhá speciálně čištěnou kuchyňskou solí – NaCl. Sůl v tabletách, určená pro regeneraci změkčovačů, dosahuje vysoké chemické čistoty, která je vysoko nad hygienickými normami pro jedlou sůl. Proto je vzhledem k živnotnosti náplně nevhodné regenerovat změkčovače vody klasickou jedlou solí.

Výrobce
Cena bez DPH
od do
Materiál
Určení
Délka
od do
Šířka
od do
Výška
od do
Průměr
od do
Objem
od do
Použité filtry: Odstranit filtry

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Přečíst si víc.