Změkčovače vody

Změkčovače vody

V provozech, kde dochází k ohřívání velkých objemů vody, typicky při použití průmyslových myček nádobí, pecích, konvektomatech, výrobnících ledu a kávovarech, jsou nutným zařízením změkčovače vody. Zmíněná zařízení zvaná změkčovače vody fungují na principu iontové výměny, kdy nežádoucí rozpuštěný vápník – původce nepříjemného vodního kamene – nahrazují neškodným sodíkem.


Změkčovače vody – automatické, poloautomatické, ruční


Výměna iontů ve změkčovači vody je proces, kdy voda protéká přes zásobník naplnění iontoměničovou pryskyřicí, která z roztoku “chytá” nežádoucí ionty – například vápník – a vyměňuje je za ionty neškodné, napříkad sodík. Při tom se kapacita pryskyřice vyčerpává a na konci každého funkčního cyklu je nutné změkčovače vody regenerovat solí. Podle toho, do jaké míry je proces iontové výměny a následné regenerace možné nastavit dopředu a zbavit se tak pravidelných kontrol a manuálních úkonů, rozlišujeme změkčovače vody na automatické, poloautomatické a ruční.


Regenerace změkčovače vody probíhá speciálně čištěnou kuchyňskou solí – NaCl. Sůl v tabletách, určená pro regeneraci změkčovačů, dosahuje vysoké chemické čistoty, která je vysoko nad hygienickými normami pro jedlou sůl. Proto je vzhledem k živnotnosti náplně nevhodné regenerovat změkčovače vody klasickou jedlou solí.

Výrobce
Cena bez DPH
od do
Materiál
Určení
Délka
od do
šířka/hloubka
od do
Výška
od do
Průměr
od do
Objem
od do
Použité filtry: Odstranit filtry

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Přečíst si víc.

Souhlasím