Značka Pasabahce, která je součástí turecké skupiny Sisecam Glassware, se specializuje na výrobu stolního skla a keramiky. Vznikla v roku 1934 a v následujících letech si postupně vybudovala pozici světové jedničky v oboru. Nabízené firmou produkty, Bez ohledu na svůj účel se vyznačují nejvyšší kvalitou zpracování, vysokou odolností proti mechanickému poškození a poškrábání a vytříbeným, zajímavým designem – od minimalismu až po sofistikované, bohatě zdobené formy. Díky širokému sortimentu výrobků, dokonale organizované distribuci, pobočkám v téměř 20 zemích na různých kontinentech a promyšlené cenové politice patří výrobky Pasabahce k nejčastěji voleným jak v segmentu profesionálního stravování, tak u individuálních uživatelů po celém světě.

Široký sortiment Pasabahce zahrnuje celou řadu produktů z keramiky a skla. Jsou to mimo jiné: sklenice různých tvarů a objemů určené na různé druhy lihovin, nápojů a koktejlů (na bílé a červené víno, vodku, martini, whisky, margaritu), sklenice na šampaňské a výčepní zařízení, sklenice a sklenice na stopce na různé druhy piva, salátové mísy, zmrzlinové a dezertní poháry, karafy, džbány, šálky s podšálky, sklenice na chlazené nápoje, míchací mísy s výlevkou, barové sklenice, solničky a pepřenky, nádoby na olej a popelníky. Díky různorodosti tvarů a objemů nabídka Pasabahce zahrnuje všechno, co potřebuje profesionální restaurace, vinárna nebo hospoda, a zajímavé a elegantní Design, který vychází z tradice i nejnovějších dekorativních trendů, zvyšuje estetickou hodnotu všech nabízených výrobků, které jsou skutečnou ozdobou každého stolu nebo baru. Na svých webových stránkách se společnost chlubí, že je výrobcem “prvního ultra hygienického skla na světě”. Všechny výrobky z řady Pasabahce jsou schváleny pro styk s potravinami a vztahuje se na ně záruka výrobce.

Produkce Pasabahce se nachází ve třech závodech: v Turecku, Egyptě, Bulharsku a Rusku. Firma zaměstnává přibližně 6000 zaměstnanců a exportuje své produkty do více než 140 zemí. Hlavní značky firmy – Pasabahce i Borcam a také jejích sub značky, Pasabahce Porselen a Pasabahce Professional zahrnují víc než 20 tisíc produktů. Kromě produkce skla a keramiky, Paşabahçe vlastní 52 maloobchodních prodejen stolního a kuchyňského nádobí, které se nacházejí v Turecku a několika zahraničních zemích. Sisecam Glassware, které části je Pasabahce, Vyrábí také papírové a lepenkové obaly. Na místním trhu je značka symbolem špičkové kvality a důvěryhodné společnosti, udává trendy a inspiruje. V Turecku je těžké najít gastronomické zařízení nebo dům, ve kterém produkty Pasabahce nejsou přítomny. Díky široké nabídce našeho obchodu, nejkvalitnější používané sklo se čím dál tím častěji objevuje v českých zařízeních a domovech.