Výrobník ledu se zásobníkem je vhodným řešením pro všechny gastronomická zařízení. Tyto stroje mají schopnost nejen vyrábět, ale také skladovat kostky ledu, takže kuchaři nebo barmani k nim mají neustálý přístup. Takové výrobníky ledu se zásobníkem je standardním vybavením profesionálního podniku. V naší nabídce najdete široký sortiment výrobníků ledu se zásobníkem vytvořený známými a uznávanými výrobci v oboru, jako jsou mimo jiné Maja nebo Brema.

číst dál >

Výrobník ledu se zásobníkem na Gastromanii

Správné barové vybavení nebo restaurace je nezbytné. Přístroje dostupné v našem obchodě jsou vysoce kvalitní výrobníky ledu vyrobené převážně z odolného ABS plastu, který dobře funguje za všech podmínek. Výrobníky kostek ledu se zásobníkem jsou kompaktní, takže se vejdou například pod pult. Tímto způsobem je možné výrazně ušetřit místo a efektivněji využít prostor baru nebo restaurace. Výroba ledu pomocí takového stroje je pohodlná a ergonomická.

Výrobníky se zásobníkem - chladicí systém

  • Vzduchové chlazení - výrobníky ledu chlazené vzduchem využívají ventilátory k cirkulaci vzduchu přes chladicí systém, který odvádí teplo z vnitřku stroje ven. Chladicí vzduch je přiváděn do kondenzátoru, kde je chlazen chladicím okruhem. Instalace těchto strojů na výrobu kostek ledu je často ekonomičtější, protože nevyžadují připojení k externímu zdroji vody. Důležité jsou také nižší náklady na údržbu, protože není třeba měnit vodu ani související filtry. Tento způsob chlazení je však méně účinný při vysokých okolních teplotách.
  • Vodní chlazení - vodou chlazené výrobníky ledu, ledovače používají vodu k chlazení kondenzátoru, který odvádí teplo z vnitřku stroje. Voda je čerpána do kondenzátoru, kde absorbuje teplo a poté je odváděna do externí nádrže nebo kanalizace. Tato jednotka je také účinnější v podmínkách vysoké okolní teploty, protože voda má větší schopnost absorbovat teplo než vzduch. Zároveň je tento typ výrobníku kostek méně náchylný k přehřívání, což může zvýšit účinnost a spolehlivost jednotky.