Všechny kategorie v sekci Automatické kávovary

Automatické kávovary jsou základním vybavením prakticky každého gastronomického zařízení, hotelu nebo jiného podniku, který přijímá zákazníky. Automatické kávovary umožňují přípravu mnoha druhů lahodné kávy - od silného espressa, espressa lungo, oblíbeného americana, přes varianty s mlékem, tedy jemné latte macchiato, aromatické espresso macchiato, cappuccino a flat white, až po ledové latte macchiato a ledové cappuccino. To je však jen malý výčet možností, které automatické kávovary nabízejí. Modely známých a uznávaných výrobců, jako jsou mimo jiné Nivona, Animo nebo Bravilor, které jsou k dispozici v našem obchodě, odhalí vašim hostům a zákazníkům zcela nový rozměr chuti. Ať už jde o nastavení síly kávy, dokonalé napěnění mléka nebo nastavení množství kávy, kterou chcete uvařit, máme pro vás to správné zařízení pro každou provozovnu, kancelář nebo ordinaci.

Prozkoumejte naše barové vybavení a podívejte se, co jsme pro vás a váš podnik připravili!

číst dál >

Profesionální automatický kávovar - kde by se měly používat?

Ačkoli jsou automatické profesionální kávovary spojovány především s gastronomickými zařízeními, nejsou jediným místem, kde můžete tyto stroje použít. Kde přesně se tedy bude profesionální automatický kávovar hodit?

  • Kavárny - to je zřejmé místo, kde je profesionální kávovar nezbytný pro přípravu kvalitního espressa, cappuccina, latté a dalších mléčných káv.
  • Restaurace - mnoho restaurací má v jídelním lístku kávu, kterou si zákazníci objednávají před, během nebo na konci jídla, k dezertu nebo prostě jen proto, aby si do daného podniku přišli na lahodnou kávu na obchodní nebo rodinnou schůzku. Těžko si lze představit restauraci bez možnosti objednat si kávu, i když gastronomický profil podniku nezahrnuje cukrářské výrobky, které se obvykle ke kávě podávají.
  • Kavárny s kávou s sebou - místa, která se specializují na podávání kávy s sebou, jsou v poslední době stále populárnější a mohou využívat i automatický kávovar k rychlé přípravě kávy.
  • Hotely - hotely často disponují kavárnami, kde může být profesionální kávovar k dispozici hostům po celý den nebo pouze ve vybraných časech pro podávání snídaně nebo oběda.
  • Jídelny a menzy - na pracovištích nebo univerzitách, kde se káva podává zaměstnancům nebo studentům. Tlakové kávovary nabízejí jednoduché a intuitivní ovládání, takže jsou ideální pro místa, kde si přítomní mohou sami připravit svou oblíbenou kávu.
  • Kanceláře - v kancelářích se stále častěji objevují prostory, kde si zaměstnanci mohou sami připravit kávu, takže profesionální kávovar je vítaným doplňkem.

Automatický kávovar - jedno tlačítko, mnoho druhů kávy

Provoz automatického kávovaru je založen na automatických procesech, které jsou v něm naprogramovány. Díky tomu je obsluha snadná a pohodlná a kvalita připravované kávy je konzistentní a reprodukovatelná. Díky tomu je možné připravovat různé druhy kávy v podstatě stisknutím jediného tlačítka.

Automatický kávovar obsahuje mlýnek na kávu, který těsně před přípravou nápoje namele čerstvá kávová zrna. Osoba obsluhující kávovar může nastavit stupeň mletí, který ovlivňuje chuť a aroma kávy. Lze také zvolit druh kávy, její množství, teplotu nebo sílu. Kávovar pak provede zvolené úkony a připraví kávu podle přání zákazníka.

Nejlepší autoomatické kávovary je vybaveny dávkovacím systémem, který odměří správné množství kávových zrn, namele je a přenese do příslušné nádoby. Zrna se poté slisují a pod příslušným tlakem se jimi protáhne horká voda, která vytvoří espresso. Pro přípravu mléčných nápojů může být automatický kávovar na zrkovou kávuvybaven také systémem pro napěnění mléka. Mléko se nabírá ze samostatné nádoby, ohřívá se a napění, aby se vytvořila krémová pěna. Některé modely mají také možnost automatického čištění kávovaru.

Plně automatický kávovar na espresso - který si vybrat?

Na trhu najdete mnoho různých typů automatických kávovarů, ale jejich kvalita a životnost nechávají hodně na vás. V Gastromanii nabízíme pouze barové zařízení podepsané značkami známých výrobců v oboru, což zaručuje výkon a dlouhou životnost. Vyberte si špičkové automatické kávovary a nabídněte svým hostům zcela nový rozměr kávy.

Plně automatický kávovar Nivona

Výrobce nabízí další funkce, které nazývá „barista v krabici“. Patří mezi ně systém Aroma-Balance, který vám umožní, abyste si sami určili, jaké aromatické tóny chcete z kávových zrn získat. Těch je přibližně 800, a zatímco pro někoho, kdo s kávou teprve začíná, nemusí být rozdíl patrný, pro opravdové znalce má volba aroma zásadní vliv na chuť a vnímání kávy. Společnost připravila něco i pro milovníky cappuccina. Volba Cappuccino Connoisseur umožňuje automatickou přípravu tohoto typu nápoje, ovšem po vzoru baristy v kavárně - nejprve se do šálku nalije káva a teprve poté mléko. Zajímavé je, že výrobce vyvinul také speciální aplikaci pro chytré telefony, která je v současné době kompatibilní s modely 960 a 970 a umožňuje přípravu kávy podle doporučení baristy Nivona.

Automat na espresso – Animo

Animo je nizozemská společnost založená v roce 1950. Výrobce se zaměřuje na inovativní řešení při zachování tradičního vnímání kávy. Modely automatických kávovarů Animo jsou prvotřídní kvality, o čemž svědčí i ocenění Red Dot Award 2019 pro kávovar Optime. Společnost nabízí také řadu komfortních funkcí, jako je kompaktní 360° design, intuitivní rozhraní umožňující například změnu jasu obrazovky nebo inteligentní systém úspory energie a další. Kávovary mají také certifikát CB od TÜV Rheinland a certifikát CE, který zaručuje bezpečné používání.

Profesionální automatické kávovary – Bravilor

Bravilor jsou poutavé automatické kávovary nejen pro gastronomii, které se vyznačují rozsáhlými možnostmi a zároveň snadnou obsluhou. Model SPRSO lze kompletně vybalit, zabalit a uvést do provozu během 10 minut, mimo jiné s použitím tří hlavních druhů kávy a dalších vlastních kompozic. Za zmínku stojí také patentovaný spařovač CIRCO, který nabízí konstantní tlak, díky němuž se ze zrn uvolní veškeré jejich aroma. U ostatních modelů výrobce zahrnuje i další funkce, jako je režim úspory energie, automatické programy oplachování a inovativní systém dávkování horké vody, který zabraňuje usazování vodního kamene.