Efektivní moderní kávovar je nezbytným prvkem vybavení každé kavárny, cukrárny, restaurace, klubu a baru. Široký sortiment umožňuje optimální výběr zařízení přizpůsobeného k profilu firmy. Stojí za to poskytnout zákazníkům možnost objednat si svůj oblíbený druh kávy jak z automatického, tak z kávovaru s filtrem.

číst dál >

Výhody použití automatického kávovaru

Automat na kávu má řadu řešení, která zrychlují a usnadňují přípravu Vašeho oblíbeného, povzbuzujícího nápoje. To Vám umožní rychle připravit prakticky jakýkoli druh kávy – klasickou, silné espresso, populární americano a druhy s mlékem, tj. jemné latte, cappuccino a flat white. Možnost nastavení přesných parametrů přípravy – teplota vody, mléka a páry, tloušťka mletého zrna a síla podávaného nápoje, jsou bezpochyby výhodou automatu na kávu. Většina automatických kávovarů má mnoho užitečných funkcí a řešení, včetně vestavěného mlýnku na kávu, nádoby na kávu či přímého připojení k přívodu vody. Mezi rozšířené funkce správy v některých modelech patří nabídka s možností výběru způsobu a množství vařené kávy nebo mléčného nápoje, možnost výběru bezkofeínového nápoje, LCD displej, počítadlo počtu připravených káv a cyklů vaření, kontrola dostatku vody, automatický čisticí program a možnost zadání ochrany heslem pro neoprávněné osoby. Nejnovější, nejpokročilejší modely jsou ještě rychlejší a technologie, které se v nich používají, poskytují řadu vybavení. Například systém Aroma Balance System v modelu Nivona Cafe Romatica nabízí tři aromatické profily pro dosažení maximálního chuťového efektu a optimálně definované extrakce. Ve stejném modelu díky programu My Coffee máme možnost naprogramovat až 18 individuálních receptů na kávu a stálí zákazníci si mohou být jisti, že jejich oblíbený nápoj bude vždy stejný, bez ohledu na to, kdo obsluhuje kávovar. Jen je třeba se postarat o zrno stejné kvality.

Automaty na kávu – výběr proveden podle našich nejlepších schopností

V kavárnách, cukrárnách a restauracích s větší kapacitou se vyplatí instalovat kávovar s nejlepšími provozními parametry a kapacitou až několika desítek šálků kávy za hodinu. U některých značek automatů na kávu je možná montáž a profesionální školení obsluhy zařízení. Zákazníci, kteří dávají přednost kávě z kávovaru s filtrem, by mělo být vyhověno ke splnění objednávky pomocí dalšího zařízení. Také v tomto případě máme na výběr automatické kávovary s různými parametry a výkonem. Větší prostory by si měly vybrat kávovar se dvěma objemnými džbány a kapacitou až 40 litrů za hodinu. Průměrná doba vaření celého džbánu se liší v závislosti na modelu, obvykle mezi 5 a 8 minutami. Kávovar na přelévanou kávu s ocelovou nádobou je řešení, které funguje perfektně nejen ve vnitřních prostorách, ale také na venkovních akcích pořádaných cateringovými společnostmi. Nejjednodušší kávovary s filtrem jsou vybaveny topnou deskou, která udržuje džbán s připravenou kávou při stejné teplotě. Jedná se o modely, které skvěle fungují v kancelářích, maličkých kavárnách a lokálních cukrárnách.

Rychlost, estetika a intuitivní ovládání

Většina modelů automatických kávovarů se vyznačuje jednoduchým designem a moderní estetikou. Jejich největší výhodou je však rychlost a vysoký stupeň automatizace všech fází přípravy kávy, jakož i jednoduché a intuitivní ovládání. Obvykle stačí jedno stisknutí tlačítka zahájit celý proces vaření aromatické kávy ve stylu zvoleném klientem. Díky tomu jsou některé modely automatických kávovarů ideálním řešením pro hotely, které podávají snídani ve formě švédských stolů. Vyberte si z možností, začněte oblíbenou kávu připravovat během několika sekund.

Automatické kávovary na espresso

Až donedávna se profesionální automatické kávovary nacházely pouze v lepších kavárnách, stylových restauracích a hotelových barech. Dnes si stále častěji vynikající kávu espresso můžete objednat v mnoha cukrárnách, barech, hospodách, klubech a dokonce i na některých čerpacích stanicích. Spolu s rostoucím povědomím spotřebitelů se zvyšuje také poptávka po různých druzích vysoce kvalitních káv, připravovaných a podávaných způsobem, který zaručuje plnou chuť a aroma. Nabídka našeho internetového obchodu zahrnuje profesionální poloautomatické kávovary, které jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, což zaručuje jejich spolehlivost a účinnost!

Poloautomatické kávovary

Nabízíme nejen poloautomatické kávovary, ale také řadu doplňků, které usnadní přípravu tohoto aromatického nápoje. V naší nabídce naleznete jedno-, dvou- nebo třískupinové kávovary, zásuvky na použitou kávu, čtyř pákové kávovary, podstavce a stoly pro kávovary a také příslušenství pro poloautomatické kávovary – odklepávače použité kávy (knock out boxy), speciální kartáče a štětce, precizní váhy pro přesné měření porce kávových zrn, dynamometrické tampery (pěchovadla na kávu) a další profesionální zařízení a příslušenství. Naše zařízení jsou k dispozici v mnoha verzích – s různou kapacitou, výškou a velikostí či výkonem, takže každý z Vás najde přesně to zařízení, které potřebuje.

Poloautomatické kávovary

Každý profesionální gastronomický podnik byste měli mít vybavený solidním poloautomatickým kávovarem, který Vám umožní připravit tento horký, aromatický nápoj. Poloautomatické kávovary najdou využití hlavně v restauracích, barech, kavárnách, hotelových bufetech, nebo cateringových společnostech a dalších gastronomických zařízeních. Pokud Vás naše nabídka zaujala, jste srdečně zváni k nákupu! V případě jakýchkoli dotazů neváhejte kontaktovat přímo náš tým!