Kávovary s mlýnkem

Kávovary s mlýnkem by se měly nacházet v každém gastronomickém zařízení, kde se počítá rychlost, efektivita a kvalita nabídky. Dokonale plní svou funkci v hotelech nabízejících tzv. švédský bufet, na konferencích a různých akcích konaných pře cateringové firmy. Své uplatnění najdou také v kavárnách, cukrárnách, zmrzlinových saloncích a na benzínových pumpách. Umožňují Vám rychle připravit kávu prakticky v jakémkoli stylu a vestavěný mlýnek zaručuje, že šálek kávy byl připraven z čerstvě mletého zrna.

číst dál >

Mlýnek, a dokonce dva! 

Vestavěný mlýnek na kávu Vám umožní plně automatizovat celý proces přípravy, šetřit čas a přizpůsobit tloušťku mletí zrna Vašim potřebám. Některá zařízení mají dva vestavěné mlýnky a další komoru pro mletou kávu, nelze však zapřít, že skutečný labužník si vybere nápoj připravovaný z čerstvě mletého kávového zrna. Taková káva má jistě bohatší aroma a plnější chuť. 

Máme na výběr nejen automatickými kávovary s mlýnkem, ale i pákové kávovary a překapávače kávy vybavené mlýnkem. Modely kávovarů s vbudovaným mlýnkem mají mnoho užitečných funkcí a řešení, například LCD displej a programy na úsporu energie, odstraňování vodního kamene, čištění a oplachování. 

U kávovarů s mlýnkem se obvykle zabýváme žhavící metodou mletí zrn, mlýnky se obvykle vyrábějí z oceli nebo keramiky. Dražší modely značkových výrobců nabízejí ocelové mlýnky, které se vyznačují větší trvanlivostí a spolehlivostí. 

Cena a design

V závislosti na modelu, úrovni pokročilosti a účelu máme na výběr kávovary s vestavěným mlýnkem v rozmanité cenové relaci mezi 8000 a několika, nebo dokonce desítky tisíc korun v případě velkých a efektivních kávovarů určených pro hotely a penziony. Dražší modely mají obvykle zajímavější design a vypadají elegantně v každém barovém prostoru.