Profesionální kávovary

Profesionální kávovary jsou zařízení nezbytná v každé kavárně, hotelu, restauraci a v dalších gastronomických prostorech, které si přejí servírovat nejkvalitnější kávové nápoje. V závislosti na profilu, velikosti areálu, průměrném počtu návštěvníků a rozpočtu, který máme, si můžeme vybrat mezi automatickými kávovary, pokročilejšími jedno a dvoupákovými tlakovými kávovary a kávovary na překapávanou kávu.

Rozhodující rozdíly Pokud si chceme být jisti, že podávaná káva bude mít vždy stejnou stálou kvalitu, vyplatí se vybrat jedno nebo dvoupákovou verzi tlakového kávovaru. Poskytují perfektní espresso se stejnou opakovatelnou kvalitou, které je skvělou základnou pro nejpopulárnější druhy kávy: americano, cappuccino, macchiato, latte a flat white. Ve dvoupákové verzi Vám umožňují připravit až čtyři šálky kávy současně, což výrazně urychluje zpracování a provádění několika objednávek současně. Kávovary tohoto typu jsou o něco dražší než automatické kávovary a jejich používání často vyžaduje další školení v provozu.

Automatické kávovary jsou výhodným a praktickým zařízením s mlýnkem, nádobou na vodu a kávou. Některé automatické kávovary mají displej, který vám umožní nastavit optimální poměr kávy nebo hrubost mletí zrn. O něco dražší modely mají systém na pěnění mléka. Automatické kávovary zajišťují rychlou přípravu kávy prakticky v jakémkoli stylu, avšak její kvalita je o něco nižší než kvalita kávy z tlakového kávovaru s manuální obsluhou. Používání automatických zařízení je velmi snadné, ale vyžaduje častější čištění. Kávovar tohoto typu bude nejlépe fungovat v malé kavárně, restauraci, cukrárně, místní hospodě a hotelu, zejména pokud se snídaně podává v tzv. švédských stolech, s plnou samoobsluhou.

číst dál >

Nejdůležitější parametry

Před konečným výběrem zařízení na přípravu kávy je třeba zvážit parametry, které mají významný dopad na konečnou kvalitu podávaného nápoje. Pokud se rozhodneme pro pákový kávovar, jedním z nejdůležitějších parametrů je tlak. Vyberte si zařízení, které poskytuje tlak v rozmezí 15-19 bar. Krátký kontakt vody s mletým zrnem zaručuje nejvyšší kvalitu extrakce při zachování všech chutí a vůní. Dalším důležitým parametrem je počet šálků připravených najednou. Pokud disponujeme větším a populárním podnikem se spoustou zákazníků, výběr je jasný – dvoupákový kávovar pro profesionály.

Které kávovary pro restaurace a které pro kavárny?

Ve velké, prosperující restauraci stojí za to poskytnout zákazníkům kávu nejvyšší kvality. Dezert po výborném obědě s vynikající kávou zvyšuje spokojenost každého zákazníka. Proto stojí za to vybrat si značkový jednopákový kávovar nebo automatický kávovar s nejlepšími technickými a funkčními parametry. Jedním z nejdůležitějších kritérií, kromě ceny zařízení, je počet káv podávaných za jeden den. V restauraci, kde se káva neobjevuje v hlavní roli a počet objednaných káv nepřesahuje 20 denně, by mělo být optimální jedno řešení ze dvou navrhnutých výše. Nicméně stojí za zvážení, že pákové kávovary mají zajímavější design a mohou být skutečnou ozdobou barového prostoru v restauraci. Kávovary pro kavárny jsou o něco složitější volbou. Pokud však provozujete skutečnou kavárnu a počet objednaných káv je mezi 20 a 50 šálky denně, vyplatí se investovat do pákového kávovaru (jedno nebo dvoupákový) nebo do kávovaru na překapávanou kávu. Přelévaná káva má svůj okruh fanoušků. Překapávač kávy Vám umožňují připravit velké množství kávy v relativně krátké době. Je však třeba si uvědomit, že chuť přetékající kávy vždy závisí na kvalitě pražených kávových zrn, takže byste měli používat stejný osvědčený typ. Pokud denní množství kávy přesáhne 50, je nejlepší zvolit značkový pákový kávovar se dvěma nebo třemi výstupy.

Profesionální překapávače kávy

Překapávače kávy nabízejí klasickou černou kávu, připravovanou jednoduchým způsobem s použitím filtrů. Kávovary na mletou kávu patří k zařízením, které se skvěle hodí do kaváren, cukráren, hotelů nebo i kanceláří. Cateringové firmy s radostí používají pokročilejší modely, které jsou snadno použitelné a poskytují v relativně krátké době velké množství stejně kvalitní a dobré kávy. Káva z překapávače je ideální volbou pro milovníky „malé černé“. V naší nabídce naleznete profesionální překapávače kávy, které jsou charakteristické svou neobyčejnou trvanlivostí, odolností a efektivitou. Srdečně Vás zveme k seznámení se s naší nabídkou a k výběru toho nejvhodnějšího zařízení.

Nejlepší kávovary bez mlýnku na kávu

Gastromania.cz je internetový obchod, který spolupracuje s nejlepšími výrobci gastronomických zařízení na světě. Jsou to mimo jiné společnosti Bartscher nebo Bravilor Bonamat, které jsou známé výrobou nejkvalitnějších kávovarů. Jejich zařízení jsou kvalitně zpracované a velmi odolné kávovary, které jsou rezistentní vůči škodlivým účinkům vnějších faktorů i mechanickému poškození. Tato zařízení jsou ideální pro domácnost, stejně jako pro profesionální kavárny, restaurace, cukrárny, bary nebo hotelové bufety a pro další stravovací zařízení, kde se tento aromatický nápoj podává.

Překapávače kávy

Naše produkty jsou dostupné v mnoha různých variantách a velikostech, takže si každý z Vás může najít přesně to zařízení, které bude nejlépe vyhovovat Vašim požadavkům s ohledem na nároky gastronomické provozovny. Všechny kávovary mají jedno společné – prvotřídní suroviny, výrobu s využitím moderních technologií a také neuvěřitelnou účinnost, díky které Vám kávovar bude jistě sloužit roky! Je to perfektní zařízení pro domácnost a pro každé stravovací zařízení! Pokud máte zájem o koupi kávovaru s překapávačem kávy nebo jiných zařízení, strojů a gastronomického příslušenství, tak jste srdečně zváni k prohlídce sortimentu naší prodejny. V případě jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat!