Ukládání pokliček může být velmi snadné a pohodlné, stačí, když si kuchyň vybavíte držáky a stojany na poklice. Můžete zvolit z různých variant a to třeba držák na poklice do šuplíku, nebo držák na poklice závěsný. V této kategorii našeho obchodu Gastromania.cz najdete osvědčené, praktické držáky a stojany na poklice pro profesionální kuchyňské vybavení. Ergonomická kuchyně znamená větší efektivitu a bezpečnost při práci, proto vám rádi pomůžeme s jejím návrhem a sestavením. Zveme vás ke spolupráci a k využití nabídky našeho internetového obchodu, kde si můžete efektivně vybavit celé zázemí svého podniku.

číst dál >

Závěsný držák na poklice - kritéria výběru

  • Typ držáku na poklice: umístění a způsob připevnění. V závislosti na velikosti a vybavení provozovny můžete zvolit stojan nebo závěsný držák na poklice, případně jednotlivé háčky na pokličky. Ty se však lépe uplatní v domácí kuchyni. V některých skříňkách lze věšák také přišroubovat na dvířka, toto řešení je prostorově nejúspornější.
  • Počet a průměr poklic na gastro hrnce, které se do stojanu vejdou. Držáky a stojany na poklice na hrnce mají obvykle 6 nebo 8 míst, od malých až po ty největší a nejběžnější. Velké poklice nebudou na nejmenších držácích stabilní. Pokud se tedy v kuchyni používá hodně XXL hrnců, jsou potřebné nejméně dva držáky nebo stojany na poklice, popřípadě dodatečné háčky na stěnu nebo dveře skříněk na gastro hrnce.
  • Materiál a provedení poklice na hrnce. Doporučujeme kov, nejlépe chromovanou ocel a to kvůli její odolnosti. Díky chromové vrstvě je materiál odolnější vůči korozi, takže si déle zachovává svůj estetický vzhled. Kovový stojan nebo věšák se také lépe udržuje v čistotě a hygiena je v kuchyni samozřejmě prioritou.

Stojan na poklice na pracovní desku

Stojan na poklice na hrnce vám umožní okamžitě se postarat o ergonomii vaší kuchyně a to bez zbytečné práce a zdlouhavé montáže. Zabere sice trochu pracovního prostoru, ale zároveň jej lze kdykoli přemístit na vhodné místo. Pokud je vyroben z materiálu odolného proti korozi, lze jej použít i jako odkapávač, stačí pod něj umístit například plastový tácek. Toto řešení doporučujeme zejména pro kuchyně s velkou plochou pracovní desky nebo pokud plánujete využít stěny spíše pro skříňky nebo organizéry.

Nástěnný držák na poklice

Je třeba jej přišroubovat ke zdi a ujistit se, že šrouby nebo kotvy jsou dostatečně dlouhé, jelikož kovové i skleněné poklice na hrnce jsou poměrně těžké a na takové konstrukci jich bude viset hned několik. Montáži tedy musíte věnovat čas a energii. Věšák na zeď šetří pracovní prostor a je vhodný pro každodenní použití, pokud pro něj najdete vhodné místo. Mějte na paměti, že všechny poklice na hrnce na držáku by měly být snadno přístupné a na dosah pro každého, kdo je používá. Pokud musí zaměstnanci pokaždé použít schůdky nebo stoličku, aby si poklici vyndali nebo zavěsili, dochází k plýtvání časem a energií a snižuje se tím úroveň produktivity a bezpečnosti práce.

Držák na poklice připevněný na dveře skříňky

Je to pohodlné řešení, které šetří maximum místa. Police ve skříni ale musí být o něco kratší, než je standard, aby se do nich poklice na gastro hrnce vešly. Dalším důležitým aspektem je větší zatížení dvířek a pantů. Hodně záleží na specifikách práce, designu interiéru a preferencích personálu, ale otevření skříňky a vytažení poklice může být méně pohodlné než její vyjmutí z věšáku na zdi. Na druhou stranu je poklice uzamčená ve skříňce a je snazší ji udržovat v každodenní čistotě.

Profesionální a ergonomické vybavení kuchyně

Ergonomie v kuchyni je stejně důležitá jako její kvalitní vybavení. Usnadňuje, urychluje, zpříjemňuje a zvyšuje bezpečnost každodenní práce. Stojany, věšáky nebo háčky na poklice jsou nezbytnou součástí ergonomické kuchyně. Pokud právě zařizujete nebo renovujete svou kuchyň a vybavení, zveme Vás ke spolupráci. Již léta navrhujeme a vybavujeme různá gastronomická zařízení. Rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti a podpoříme Váš projekt. Neváhejte nás kontaktovat!