Všechny kategorie v sekci Poklice na hrnce

Praktické a dobře padnoucí poklice na hrnce jsou stejně důležité jako samotné hrnce. Urychlují vaření, usnadňují udržování hygieny a pořádku na pracovišti. V této kategorii našeho obchodu jsme shromáždili poklice na hrnce různých průměrů, převážně hliníkové, ocelové nebo skleněné poklice na hrnce, od značek Stalgast, Tom-Gast, Contacto a Chef de Cuisine. Na produktových listech najdete označení výrobce, řady a modelu, stejně jako rozměry a kompletní specifikaci jednotlivých pokliček. Rádi vám také pomůžeme a poradíme s výběrem pokliček pro hrnce, které kupujete nebo používáte ve své kuchyni.

číst dál >

Poklice na hrnce - základní kritéria výběru

Základním kritériem pro výběr poklice na hrnec je samozřejmě její průměr , který odpovídá průměru hrnce. U mnoha položek je také uvedeno, která poklice je určena pro kterou značku gastro hrnce, řadu nebo model. Je dobré toto při výberu zohlednit, tím pádem budou samostatné náhradní poklice na hrnce skvěle pasovat. Ve většině případů lze položky různých sérií a značek i libovolně kombinovat (samozřejmě se stejným průměrem), v tom případě se jedná o univerzální poklice na hrnce. Abychom vám usnadnili výběr produktů v našem obchodě, na kartě zboží pod popisem najdete související produkty. Můžete vyhledat konkrétní hrnec a k němu odpovídající pokličku, nebo naopak.

Kromě "kompatibility" se vyplatí věnovat pozornost i dalším vlastnostem výrobku a to materiálu, vyhotovení, nebo detailům jako je například tvar rukojeti, výřezu pro naběračku apod.

Poklice na hrnec - typ, materiál, povrch, detaily

  • Poklice na hrnce z nerezové oceli 18/10 - trvanlivé, vysoce odolné vůči teplu a kyselinám, snadno se čistí. Nerezová ocel s niklem a chromem je ušlechtilý materiál, gastro hrnce a poklice z něho vyrobené vydrží po mnoho let a dobře vypadají, což oceníte zejména v kuchyních, které jsou přístupné veřejnosti. Obvykle je lze mýt v myčkách a nebo i ručně. Povrch může být leštěný (vysoký lesk, elegantní vzhled) nebo se saténovou úpravou (matný, dobře zakryje otisky prstů a další drobné stopy používání).
  • Poklice na hrnce z hliníku - jsou obvykle lehčí a levnější než nerezové. Hliník lépe udržuje teplo, i když u poklice to není tak důležité. ( nákup hliníkových hrnců se z tohoto hlediska rozhodně vyplatí zvážit). Jsou méně odolné než poklice na hrnce nerezové a reagují s kyselinami, takže mohou ovlivnit chuť a barvu potravin. Mytí těchto poklic je obtížnější, nelze je mýt v myčce nádobí, pokud je výrobce neopatřil speciální vrstvou.
  • Skleněné poklice na hrnce - jejich výhodou je samozřejmě to, že jsou průhledné, takže usnadňují kontrolu připravovaného pokrmu, šetří energii a čas. Jsou vhodné zejména při dušení pokrmů a obvykle jde o univerzální poklice na hrnce, takže pasují na všechny gastro hrnce, pánve, kastroly nebo jiné nádobí s určitým průměrem. Skleněné poklice na hrnce mohou být vypouklé (praktické řešení) nebo ploché. Někdy jsou zakončené silikonovým okrajem pro lepší těsnění. Ze skleněných pokliček doporučujeme zejména pokličky vyrobené z Pyrexu®: speciálního borosilikátového skla, které je odolné vůči vysokým teplotním šokům (pokličku na hrnce lze použít i v troubě).

Při výběru je třeba klást důraz na detaily, jako je tvar a materiál rukojeti. Kov je například pevnější než plast, rukojeť se nedeformuje, neopotřebovává a je nepravděpodobné, že se uvolní. Zato plast se nezahřívá, takže není třeba používat ochranná opatření. Vše záleží na Vašich preferencích a specifikách Vaší práce. Rádi Vám s výběrem poradíme.

Cateringové vybavení: nejen pokličky na hrnce

Samostatné pokličky na hrnce a kastroly a pánve tvoří větší, ale stále malou část našeho sortimentu. V našem internetovém obchodě si můžete objednat kompletní vybavení pro každou profesionální i domácí kuchyni. Hrnce a další kuchyňské náčiní, stroje nebo ohřívací zařízení, nádobí, oděvy pro kuchaře a mnoho dalšího. Doporučujeme Vám prozkoumat celý sortiment, nakupování v jednom obchodě je rychlejší, pohodlnější a většinou také cenově výhodnější.
Prodáváme nejen výrobky pro gastronomii, ale také navrhujeme a komplexně vybavujeme kuchyňská zařízení. Pokud právě otevíráte nebo rekonstruujete své prostory, zveme Vás ke spolupráci!