Filtry do kávovarů

Kávovar na překapávanou kávu (pákové kávovary) bez filtru je ve skutečnosti zcela nefunkčním zařízením. I malá pomůcka dělá velký rozdíl. Pokud Vám došli filtry a překapávač kávy je jediným zařízením v kavárně nebo jiném stravovacím zařízení, nemůžete nabídnout ani jeden šálek. Proto stojí za to mít po ruce zásobu správně vybraných papírových filtrů nebo pořídit kávovar s opakovaně použitelnými kovovými filtry.

číst dál >

Každý model kávovaru na překapávanou kávu má vyhrazený filtr specifického tvaru. Na výběr jsou papírové filtry, nejčastěji vyrobené z čisté celulózy a filtry z nerezu, které jsou trvalou alternativou k jednorázovým papírovým filtrům.

Papírové filtry pro kávovary

Papírové filtry pro kávovary k Vám přicházejí v praktické rolce, mohou mít kónický (košový) nebo plochý kulatý tvar. Nevýhodou použití papírových filtrů je jejich jednorázovost. Ocelové filtry pro opětovné použití mají různé průměry přizpůsobené nejoblíbenějším typům košíků v překapávačích kávy. Jejich jedinou nevýhodou je potřeba pravidelného a důkladného čištění. Nesprávně vyčištěný filtr může ovlivnit chuť podávané kávy.

Ceny filtrů pro profesionální kávovary na překapávanou kávu jsou v případě ocelových filtrů s velkým průměrem mezi 300 a 6500 korunami.

Při výběru správných filtrů byste měli přemýšlet o vodním filtru, který chrání stroj před vodními kameny, čímž prodlužuje jeho životnost. Značkové vodní filtry jsou vyplněny pouze bezpečným organickým materiálem.