Hrnce na vaření ve vodní lázni jsou nepostradatelným pomocníkem v cukrárnách, pekárnách, kavárnách nebo restauracích. Usnadňují přípravu polev, čokolády, omáček, dortů a dezertů a zabraňují slepování a připalování výrobků. Nabízíme Varné vložky do hrnce vyrobené z vysoce kvalitní nerezové oceli - vytvořené speciálně pro gastronomii. Typ (miska, vložka), tvar (válcový, čtvercový), velikost a kapacita: připravili jsme pro vás desítky různých výrobků, z nichž si rychle vyberete ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Neváhejte a prohlédněte si naši širokou nabídku!

číst dál >

Vložka nebo mísa do vodní lázně – varianty produktu

Základními pomůckami pro vaření ve vodní lázni jsou vložky nebo mísy. Mísa pro vaření ve vodní lázni má zpravidla pohodlnou rukojeť k držení a háček k zavěšení na okraj gastro hrnce a její objem se pohybuje kolem 1,5 litru. Osvědčí se proto při přípravě malého množství výrobků a jako pomůcka při každodenní práci v kavárně nebo restauraci (k rozpouštění čokolády apod.). Pro kuchyně, které obsluhují více osob, již doporučujeme varné vložky do hrnce o objemu několika litrů. Jsou k dispozici v různých tvarech (čtvercové, obdélníkové, válcové) a velikostech, s uchy i bez nich: lze je přesně přizpůsobit používaným hrncům pro gastronomii (v našem obchodě je k dispozici také velký hrnec do vodní lázně).

Nádoba pro vaření ve vodní lázni – kritéria pro výběr

  • Materiál – musí dobře vést teplo a zároveň musí být bezpečný pro potraviny, hygienický, snadno se čistit a být odolný. Jedním z nejlepších materiálů nádobí pro rozpouštění přísad a vaření mléčných výrobků je leštěná nebo satinovaná nerezová ocel.
  • Objem – nabízíme mísy a vložky o objemu od 1,5 do několika litrů, dle individuálních preferencí. Pokud jsou potřeby vaší kuchyně proměnlivé, vyplatí se investovat do praktické sady tří vložek různých velikostí.
  • Tvar – je třeba vybrat podle používaných hrnců, preferencí a možností skladování. K dispozici jsou tradiční kulaté mísy, čtvercové vložky, obdélníkové vložky (stohovatelné) a cylindrické vložky.
  • Úchyty – misky mají obvykle dlouhou rukojeť a většina vložek má dvě běžné rukojeti, ale některé modely jsou bez nich a vyplatí se tomu věnovat pozornost. Vložka bez rukojetí může být méně praktická, i když hodně záleží na preferencích a konkrétním využití.
  • Poklice –  obvykle nejsou k dispozici v sadě a je nutné je zakoupit samostatně. V našem obchodě najdete také poklopy k vložkám: označení série usnadňuje jejich výběr, ale vyplatí se podívat také na velikosti. Odpovídající poklop je k dispozici na kartě výrobku jako "související výrobek".
  • Skladování – pokud si koupíte více vložek, je vhodné ověřit, zda je lze stohovat (vrstvit). Tato možnost ušetří v kuchyni spoustu místa a obvykle existuje řešení v rámci jednoho výrobce.

Hrnec na vaření ve vodní lázni – příslušenství pro gastronomii

V našem obchodě Gastromania.cz sázíme na profesionální výrobky uznávaných značek, jako jsou Contacto, APS a Stalgast. Každá nádoba na vodní lázeň je vyrobena z nerezové oceli 18/10, leštěné (vysoký lesk a hladkost) nebo se saténovou povrchovou úpravou (matná, mírně drsná struktura). Nabízíme také vysoce kvalitní gastro hrnce, a to z nerezové oceli, ale také z hliníku, mědi nebo litiny. Veškeré příslušenství je vhodné pro použití v gastronomii. Vložky a mísy se snadno udržují v čistotě: lze je mýt v průmyslové myčce nádobí i ručně - a to nejlépe kartáčem a mycím prostředkem na nerez. Při správné péči mohou vydržet i mnoho let: investice se tedy vyplatí.
Máte-li jakékoli dotazy nebo pochybnosti, neváhejte se na nás obrátit - rádi Vám poradíme.