Vložky do hrnců vám usnadní práci v kuchyni ,umožňují pohodlně vařit různé ingredience a pokrmy v jednom univerzálním hrnci. Na stránkách Gastromania.cz najdete různé vložky do hrnců na vaření těstovin, knedlíků, rýže nebo brambor, na vaření v páře nebo ve vodní lázni. Vybíráme osvědčená řešení od uznávaných výrobců a díky rozmanitosti produktů budete moci rychle a efektivně přizpůsobit příslušenství vaší kuchyni a vašim kuchařským preferencím. Rádi vám poradíme - neváhejte nás kontaktovat!

číst dál >

Vložky do hrnců pro přípravu různých pokrmů

Varné vložky do hrnce jsou různorodou skupinou výrobků,  určitě se  budou hodit v každé profesionální (i domácí!) kuchyni:

  • Vložky na vaření brambor. Zabraňují přichycení a připálení brambor na dně hrnce a usnadňují jejich scedění. Vložka se obvykle skládá z perforovaného dna na nožičkách a pohodlných dlouhých držadel. Jedná se o skutečnou nezbytnost, zejména v tzv. kuchyních hromadného stravování: firemních, školních nebo hotelových kuchyních. Varné vložky do hrnce v naší nabídce jsou převážně výrobky německé značky Contacto, vyrobené z nerezové oceli 18/10. Liší se parametry (průměr vložky, perforace atd.): můžete je snadno přizpůsobit modelům hrnců, které používáte.
  • Vložky na vaření těstovin. V nejoblíbenější variantě mají tvar čtvrtkruhu, takže se do jednoho hrnce vejdou čtyři vložky najednou. To znamená, že můžete vařit čtyři porce těstovin najednou, včetně různých druhů těstovin pro různé pokrmy. Tím ušetříte spoustu času a uspíšíš výdej pokrmů. Různá doba vaření těstovin není problém, protože každou část vložky vyjmete zvlášť. Varné vložky do hrnce mají dlouhé praktické rukojeti a háčky, pomocí kterých je můžete zavěsit na okraj hrnce a těstoviny tak nechat pohodlně okapat. V nabídce máme  nerezové vložky od značek Stalgast, Tom-Gast a Contacto.
  • Vložky pro vaření rýže, knedlíků, těstovin a dalších pokrmů. Jedná se o zcela univerzální vložky pro vaření různých potravin ve vodě, od těstovin a rýži až po všechny moučné výrobky. Vysoce kvalitní  nerezová ocel 18/10, perforované dno a stěny, zesílené rukojeti nebo leštěný okraj jsou hlavními znaky výrobků německé značky Contacto, které našim zákazníkům doporučujeme nejčastěji - díky jejich všestrannosti, praktičnosti a odolnosti.
  • Parní vložky. Vaření v páře je nezbytnou součástí každé zdravé kuchyně. K jeho zavedení však nemusíte hned investovat do parního hrnce,  postačí ocelová nebo hliníková vložka či bambusový košík (zejména pro asijské pokrmy, ale nejen pro ně). Doporučujeme zejména vložky značky Contacto vyrobené z nerezové oceli: mělčí a rozšiřitelné (přizpůsobující se průměru gastro hrnce) nebo standardní hluboké koše. Snadno se udržují v čistotě a v kuchyni budou úspěšně sloužit mnoho let.

Bambusová vložka do parního hrnce

Pro přípravu jídel v páře bez použití parního hrnce můžete použít tradiční ocelové varné vložky do hrnce, nebo bambusové koše. Ty jsou dobře známé z asijské kuchyně. Jsou vhodné pro přípravu zeleniny, ryb a mořských plodů. Bambus má tu výhodu, že dobře absorbuje vlhkost, takže vařené suroviny nejsou kašovité nebo mokré od páry kondenzující na stěnách hrnce. Z materiálu se při působení vysokých teplot neuvolňují škodlivé látky, koše jsou lehké, skladné a pohodlné na používání.

Vložky do hrnců pro vaření ve vodní lázni

Sortiment obchodu jsme doplnili o mísy a vložky do hrnců pro vaření ve vodní lázni, ideálně se hodí pro přípravu dezertů, omáček a krémů. Čtvercové a obdélníkové vložky různých objemů lze zakoupit jako sadu a díky stohování šetří místo při skladování. Prodáváme také velké válcové vložky a malé misky s uchy - jinými slovy výrobky jak pro firemní či hotelovou kuchyni, tak pro malé bistro nebo domácí kuchyni. Většina výrobků je vyrobena z vysoce kvalitní satinované nebo leštěné nerezové oceli - splňují požadavky každé profesionální kuchyně, vyznačují se odolností a snadno se čistí.

Doporučujeme Vám také prohlédnout si náš další sortiment. Mimo jiné nabízíme cateringové hrnce, nádobí, stroje nebo náčiní, takže si můžete vybavit prakticky celou kuchyni  na jednom místě a to efektivně, pohodlně a úsporně.