Varné stoličky jsou navrženy tak, aby fungovaly jako samostatné zařízení ve stravovacích zařízeních. Toto zařízení umožňuje snadnou přípravu ve velkých hrncích, aniž byste je museli zvedat (varné gastro stoličky se nachází ve výšce 400 mm). Mezi profesionální varné stoličky najdeme elektrické varné stoličky a plynové varné stoličky. Oba zařízení mají podobné využití a jsou široce používány ve velkých podnicích veřejného stravování, kde vzniká potřeba pro přípravu velkého množství jídel najednou: závodní jídelny, restaurace, jídelny, vojenské nebo vzdělávací zařízení, věznice. Tyto typy zařízení se dokonalé osvědčily tam, kde je potřeba připravit velké množství polévek nebo vody s nízkými náklady. Toto zařízení je relativně levné – mnohem levnější než jejich profesionální protějšky, kterým jsou varné kotle, ale na rozdíl od nich nejsou tak pohodlné, protože při práci by měl vždy být na varné desce dát vhodné nádobí (hrnce nebo pánve).

číst dál >

Bezpečná montáž varné stoličky

Varnou stoličku je potřeba umístit na pevném, nehořlavém povrchu pomoci nastavitelných noh. V případě, kdy přístroj musí být instalován v blízkosti stěny, příček, kuchyňského nábytku, atd., musí být vyrobeny z nehořlavých materiálů nebo být přikryté vhodným nehořlavým, tepelně izolujícím materiálem (doporučená minimální vzdálenost od stěn a jiných zařízení je minimálně 100mm). Kromě toho je nutné dodržovat bezpečnostní předpisy a pravidla požární ochrany. Pouze osoba, která má pověření pro připojení elektrických spotřebičů nebo plynu, může připojit varné stoličky ke zdroji napájení. Používejte pouze služby odborníků s příslušnými oprávněními.

Konstrukce varné stoličky

Nosná konstrukce je zpravidla z nerezové oceli a horní část stoličky je většinou z oceli 1.4301. U většina profesionálních stoliček je horní část těchto zařízení konstruována tak, že zabraňuje vlévání přetékající nebo vroucí obsah nádoby dovnitř zařízení. Elektrický nebo plynový hořák je zásadní část desky tohoto zařízení. Systémem vytápění je litinový sporák v případě elektrické varné stoličky nebo plynovým hořákem v případě plynové varné stoličky