Ačkoli se vaření mléka nezdá být složitým, vždy si ho lze zjednodušit. Na vaření mléka jsou ideální hrnce na mléko, které jsou určeny k rychlému a rovnoměrnému ohřevu mléka. Tyto speciální hrnce jsou vyrobeny z nejkvalitnější nerezové oceli. Některé jsou vybaveny vodním pláštěm, který zajistí, že mléko bude díky němu dokonale uvařené. Tyto hrnce se dodávají v různých objemech, takže hrnec na mléko můžete snadno přizpůsobit Vaším požadavkům.

číst dál >

Specifické vlastnosti hrnců na mléko

Mlékovary jsou praktickým řešením, které se vyznačují těmito vlastnostmi:

  1. Vysoké stěny - i přes svůj malý objem by měl mít dobrý hrnec na mléko zvýšené stěny, které brání v nežadoucím vystříknutí vařícího mléka. Vysoké stěny také umožní lepší ohřev celého obsahu hrnce na mléko.
  2. Materiál - mlékovary by měly být vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli. Ta zabrání tomu, aby se horké mléko lepilo na stěny hrnce, což usnadní jeho mytí.
  3. Vícevrstvé dno - doporučuje se, aby byly mlékovary vybaveny vícevrstvým sendvičovým dnem. Tzn., že vrstvy nerezové oceli jdou odděleny vrstvou hliníku, což umožňuje rovnoměrné rozložení tepla po celém povrchu hrnce.
  4. Vhodné pro použití na indukčních sporácích - díky vícevrstvému dnu jsou gastro hrnce na mléko vhodné pro použití na indukčních sporácích. Stejně dobře budou fungovat jak na plynovém, tak elektrickém sporáku.
  5. Odolnost proti poškození - nerezová ocel, ze které jsou hrnce na mléko vyrobeny, je mimořádně odolná proti jakémukoli poškození. Díky tomu je možné hrnec na mléko používat i po mnoho let.
  6. Použití vodního pláště - některé hrnce na mléko jsou vybaveny vodním pláštěm. Tato technologie nabízí použití dvojitých stěn, mezi kterými proudí ohřívaná voda. Tímto způsobem umožňuje hrnci ohřívat tekutinu rovnoměrněji, než je tomu u běžných hrnců na mléko.
  7. Praktická rukojeť - všechny mlékovary jsou vybaveny ergonomickou rukojetí, která umožňuje zvednout hrnec i jednou rukou a rychle přelít obsah do jiné nádoby.
  8. Mnohostranné využití - ačkoli jsou tyto speciální hrnce primárně určeny k vaření mléka, nic vám nebrání používat je i k jiným účelům. Zejména modely s vodním pláštěm budou ideální pro rozpouštění čokolády nebo ohřívání omáček, jelikož zajistí, aby bylo teplo přiváděno ze všech stran.

Jak vybrat správný hrnec na mléko?

Praktický hrnec na mléko uvaří mléko během chvilky a rovnoměrně ho ohřeje. Při výběru hrnce na mléko se vyplatí věnovat pozornost následujícím bodům.

Hrnec na mléko - indukční nebo jiný typ sporáku

Speciální hrnce na mléko jsou vyrobeny z nerezové oceli, takže většina z nich je vhodná pro použití na všech typech sporáků a to jak indukčních, plynových, elektrických tak i sklokeramických. Je však důležité zajistit, aby vámi vybrané indukční mlékovary byly vybaveny vícevrstvým sendvičovým dnem, v němž jsou vrstvy nerezové oceli odděleny hliníkem. Pouze hrnce s tímto typem dna budou vhodné pro použití na indukčních vařičích.

Vhodný objem

Mlékovary se vyrábějí o různých objemech. V našem obchodě naleznete jak mlékovar 2l, mlékovar 3l, mlékovar 4l tak i mlékovar 5l. Tento parametr se vyplatí přizpůsobit velikosti provozovny, kde se bude mlékovar nerez používat. Pokud se v restauraci připravuje mnoho pokrmů s mlékem, bude lepší volbou mlékovar o větším objemu. V opačném případě se nevyplatí zbytečně zabírat místo velkým hrncem.

Možnost umývání v myčce nádobí

Přestože je nerezová ocel považována za materiál vhodný pro mytí v myčce, ne všechny hrnce na mléko jsou pro mytí v myčce vhodné. Jedná se především o speciální hrnce s vodním pláštěm. Vzhledem k jejich neobvyklé konstrukci by se neměly vkládat do myčky, aby neztratily své vlastnosti. Pokud je mytí v myčce nevyhnutelné, je lepší zvolit klasický model bez vodního pláště.

Výroba

Kvalitní hrnec na mléko by měl být vylisován z jednoho kusu nerezové oceli, aby byla zajištěna dostatečná těsnost hrnce.
Prohlédněte si celou naši nabídku. S výběrem vhodného kvalitního hrnec na mléko vám rádi poradíme!