Střední hrnce patří k nejuniverzálnějšímu nádobí v každé kuchyni - lze v nich připravovat polévky nebo omáčky i vařit zeleninu. Skvěle se v nich redukuje přebytečná tekutina. Při výběru středního hrnce věnujte pozornost především jeho výšce (od 9,5 do 45 cm), stejně jako jeho objemu a materiálu, ze kterého je vyroben.

číst dál >

Jak si vybrat ty správné hrnce nerezové střední?

Na trhu je k dispozici mnoho typů středních hrnců, takže výběr toho správného může být náročný. Při výběru nového středního hrnce pro vaši gastronomickou provozovnu se vyplatí zvážit následující body:

  1. Druhy materiálů - k výrobě středních hrnců se nejčastěji používá nerezová ocel, která zajišťuje optimální rozvod tepla po celé ploše a je odolná vůči mechanickému poškození. Podobné vlastnosti poskytuje také hliník, i když takový hrnec není vhodný pro použití na indukčním vařiči. Pro tradičnější kuchaře jsou dobrou volbou litinové hrnce, které dobře drží teplo a jsou odolné i vůči velmi vysokým teplotám.
  2. Velikost nádobí – hrnce střední se liší výškou a tím i objemem. Tyto rozměry by měly být přizpůsobeny velikosti stravovacího zařízení a typům pokrmů, které v něm hodláte vařit. Např. pro vaření velkého množství polévky jsou mnohem lepší 10-15 litrové hrnce nerezové střední  než  hrnce nerezové střední dvoulitrové.
  3. Výběr hrnce k danému typu sporáku - většinu nádobí nelze používat na indukčních sporácích. Na indukčních sporácích budou dobře fungovat pouze hrnce nerezové střední gastro, vyrobené z nerezové oceli a opatřené vícevrstvým sendvičovým dnem (v němž jsou vrstvy oceli odděleny vrstvou hliníku).
  4. Gastro hrnce vhodné pro mytí v myčce nádobí - používáním myčky nádobí ušetříte spoustu času a zajistíte, že používané nádobí bude zcela čisté. Pouze nádobí z nerezové oceli je vhodné pro mytí v myčce - pokud si vyberete hliníkové nebo litinové nádobí, budete ho muset mýt ručně.

Profesionální hrnce pro každé stravovací zařízení

Náš sortiment zahrnuje hrnce nerezové střední gastro různých výšek a objemů. To znamená, že jak velké restaurace nebo cateringové podniky tak i menší bary mohou být od nás zásobeny těmi správnými produkty. Nabízíme široký sortiment hrnců z různých materiálů, s pokličkami nebo bez nich. Pokud máte s výběrem vhodného nádobí problémy, neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme!