Jednopákové kávovary jsou ideálním řešením pro malé kavárny, cukrárny, hospody a hotelové bary. Pokud se zaměříme na kvalitu, ne na kvantitu, a máme malý prostor, volba se zdá být zřejmá. Jednopákové kávovary nabízejí pouze jednu porci kávy, ale s kvalitou, která uspokojí každého pravého labužníka tohoto černého moku bez ohledu na styl podávaného nápoje.

číst dál >

Na tlaku záleží

Vynikající káva zachovávající všechny správné hodnoty mletých bobů vděčí za svou kvalitu přesně stanovenému tlaku. Pouze správný tlak může vyvolat sílu a všechna aromata, které jsou základem všech připravovaných káv. Minimální hodnota pro přípravu nápoje s dobrými parametry je 9 bar. V prostorech a podmínkách kaváren to rozhodně nestačí, takže byste měli mít zařízení, které poskytne tlak 15-19 bar. Každý druh kávy vyžaduje mírně odlišný tlak.

Užitečné funkce a obsluha

Jednopákové kávovary, podobně jako u dvoupákových, poskytují řadu užitečných funkcí a řešení. Nejmodernější modely nabízejí objemové dávkování, systém SIS, který pomáhá uvolňovat všechny komponenty vařené kávy, dvě parní trysky se systémem spěňování push-pull, rotační pumpy a objemné bojlery a servisní modul informující o poruchách. Před započnutím obsluhy kávovaru stojí za to zorganizovat školení pro barmany – provozování profesionálního kávovaru, zejména v případě vyspělejších modelů, není příliš jednoduché, a učení pomocí pokusů a omylů je vystaveno riziku poškození zařízení a značným ztrátám cenných zrn.

Cena a estetika

Jednopákové kávovary stojí 9000 až 24 000 korun. Vyspělejší a lépe vybavené modely stojí až 90 000 korun. Dražší zařízení se vyznačují zajímavějším designem, také v populárním retro stylu. Dobře vybraný kávovar instalovaný v centrální části baru může být ozdobou a definovat charakter celého prostoru.