Kategorie Chafingy, roll-top pro catering | GASTROMANIA zahrnuje širokou nabídku stolních bufetových ohřívačů, určených na servírování pokrmů, masa, brambor, vaječiny, klobásek a jiných potravin. Jsou ideální do hotelů, cateringových zařízení, na venkovní akce nebo banketové pohoštění. Nabízíme elektrické ohřívače, nebo ohřívače s ohřívací pastou, palivem nebo gelem.

číst dál >

Chafingy

Chafing je prvkem moderní gastronomie, metodou servírování a nabídky pokrmů tak, aby se uchovala jejich původní teplota vhodná pro konzumaci. Chafingy tak naleznete na především rautech, kde je potřeba zajistit stálou teplotu tepelně opracovaných potravin po delší dobu, v některých případech můžete jídlo v chafingu obdržet i na stůl v restauraci, pokud se předpokládá, že jeho konzumace potrvá delší dobu a vystydlo by i v předehřátém nádobí. Chafingy v naší nabídce se liší nejen výrobcem, velikostí a tvarem, ale také způsobem ohřevu. Nejčastější ohřev, který se u chafingů používá, jsou kahany s hořlavou pastou, vedle toho je ale možné použít i elektrické napájení. Některé chafingy je možno nahřívat na indukční plotně. Nejekonomičtější metodou ohřevu chafingů je elektrické napájení, to je ale v řadě případů esteticky nepřijatelné kvůli přívodním kabelům. Proto se velmi často používají kahany se speciální hořlavou pastou, která hoří bez zápachu a neprodukuje kouř nebo popel.

Rovnoměrné zahřátí a akumulace tepla je u chafingů zajištěna vodní lázní, která se nachází pod nádobou s prezentovaným jídlem. Systém chafingů je zcela kompatibilní se systémem gastronádob, které rovněž prodáváme v našem obchodě. Použití gastronádob tak do chafingů přináší všechny jejich výhody, jako je univerzální zaměnitelnost nádob a jejich odolná konstrukce s využitím kvalitního nerezového plechu. Kromě chafingů kompatibilních s gastronádobami samozřejmě existují i speciální kulaté tvary s vlastními vyměnitelnými nádobami.