Srdcem každé kavárny a restaurace je profesionální a estetický kávovar. Proto stojí za to zajistit nejlepší technické a funkční parametry, a to s ohledem na to, že dvoupákové kávovary poskytují vyšší účinnost než kávovary jednopákové. Konečný výběr správného zařízení závisí na dostupném prostoru u baru či za pultem a na průměrném počtu návštěvníků.

číst dál >

Výhody dvoupákových kávovarů

Dvoupákové kávovary mají systém dvojitého výdeje, který Vám umožňuje připravit čtyři šálky kávy současně. Proces obsluhy zabere mnohem méně času, což má zásadní význam zejména při obsluze mnoha zákazníků současně. Většina z těchto typů kávovarů je vybavena rotačními čerpadly a objemnými bojlery, díky kterým má voda vždy optimální teplotu. Nejnovější modely dvoupákových kávovarů mají objemové dávkování a systém SIS pomáhá uvolňovat všechny ušlechtilé chutě uvařené kávy.

Účel a obsluha

Tlakové kávovary jsou nejprofesionálnějšími stroji pro kavárny, restaurace a velká gastronomická zařízení. Jejich obsluha však není tak jednoduchá a intuitivní jako v případě automatů na kávu. K přípravě vysoce kvalitní kávy potřebujete hodně zkušeností a znalostí. Proto při nákupu tlakového kávovaru stojí za to investovat další peníze a věnovat čas odbornému školení personálu.

Cena a estetika

Nejjednodušší dvoupákové kávovary stojí kolem 40 000 korun. Nejlepší zařízení od značkových výrobců začíná na cenách kolem 120 000 korun a nejdražší modely, skutečný Mercedes ve své třídě, stojí až 250 000 korun. Dražší zařízení, kromě dokonalé funkčnosti a mnoha užitečných řešení, se vyznačují zajímavým designem a krásným provedením, například v retro stylu. Proto správně vybraný kávovar může být nejen srdcem, ale také skutečnou ozdobou jakéhokoli prostoru restauračního zařízení.